Çoraptan Oyuncak Kedi Yapımı

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

1. ender

ender Yeni Üye

Eski çoraplarınızı değerlendirmek ister misiniz? Birbirinden renkli ya da sade fakat fazla kullanmadan eskiyen çoraplarımız vardır. Bu çorapları değerlendirirken çocuğunuzla beraber eğlenceli vakit geçirmek ister misiniz? Evet dediğinizi duyuyorum sanki:) Bugün sizlerle çoraptan kedi nasıl yapılır ondan bahsedeceğim.

377671_509302615775864_1503446478_n.jpg

Resim görselindeki gibi elyaf, iki çift çorap, iğne ve iplikten yararlanarak kedi yapacağız. Kedimizin gövdesini yaparken elyafı güzelce açtırıp çorabın içine dolduruyoruz. İyice doldurduktan sonra bitim noktasında 5 numarada gösterildiği gibi ağız yerini dikip ters çeviriyoruz. Gövdemiz hazır. Dilersek kalem ile dilersek dikerek farklı göz ve bıyık materyalleri ile kedimizin yüzünü tamamlayabiliriz. Boynuna başka bir çoraptan kesilen boyunluk ile boncuk takabiliriz. İsterseniz bir ipe dizdiğiniz nazar boncuklarından oluşan bir kolye de yapabilirsiniz. Elleri için ikinci çoraptan aynı boyutta kestiğimiz parça içlerini elyaf ile doldurup gövdenin iki yanına birleştirme işlemi yapmanız yeterli olacaktır. İşte kedimiz hazır. Kızınız ya da oğlunuz güle güle oynasın:)

2. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Denesem yapabilirmiyim acaba :)? Hic sanmam :D

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş