Çomak Kukla İle Hikayemiz; “Anneme Sürpriz Yapıyorum” adlı drama

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Serbest Zaman- Türkçe:

Öğretmen çocukları karşılayarak köşelere yönlendirir. Çocukların köşelerde bir süre oynaması sağlanır.

Öğretmen bir çomak kukla ile aşağıdaki hikâyeyi anlatır.

“Arkadaşlar, merhaba. Ayy, çok yoruldum! Neden mi? Misafirim vardı, yani arkadaşlarım. Ama arkadaşlarımla çok eğlendik. Kendi odamda oynadık. Eee, onlar benim misafirim olduğu için odamda ağırlamalıydım. Odamda oyuncaklarım, kitaplarım, giysilerim ve yatağım var. Odamı her zaman düzenli tutarım. Sabah yatağımı düzeltirim. Oyuncaklarımla oynadıktan sonra toplarım. Arkadaşlarımla oynarken odam biraz dağılmıştı. Ama ben odamı toparladım. Oyuncakların bir kısmını toplamamda arkadaşlarım da yardım etti. Sizin de odanız var mı? Odanızı siz mi düzeltirsiniz?” hikaye bitiminde soru cevap ile pekiştirme çalışması yapılır.

Drama:

“Anneme Sürpriz Yapıyorum” adlı drama yapılır.

“Bugün anneme sürpriz yapacağım kendim uyanıp odamı bir düzene sokacağım. Saatimi kurdum. Ben odamda uyuyorum. “Horrrr, hooor”. Sabah oldu. Saatimin zili çalıyor zıırrr, hemen yatağımdan kalkıyorum. Yatağımı düzeltiyorum. Önce yastığımı yerine koyuyorum. Sonra yorganımı köşelerinden çekiyor düp düzgün yapıyorum. Pijamalarımı çıkarıp katlıyorum. Yatağımın üzerine koyuyorum. Kıyafetlerimi giyiyorum. Elimi yüzümü yıkıyorum. “ŞŞşşşt!” annem uyandı. Kapının arkasına saklanacağım ona sürpriz yapacağım. Annem odaya girdi. Beni yatağımda göremeyince çok şaşırdı. “Annne!” diyerek kapının arkasından çıkınca bana sıkı sıkı sarıldı. Teşekkür ederim.” dedi. Ben artık büyüdüm. Bu sabah annemle çok mutlu oldum.”

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş