Çocuğunuzun Zekasına Göre Hangi Mesleğe Yönlendirmelisiniz?

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

1. elnur

elnur Yeni Üye

Çocuğunuzun hangi zeka tipine sahip olduğunu biliyor musunuz? Matematiksel, sosyal, içsel, sözel, işitsel, .... zekaya sahip çocuğunuzu hangi mesleğe yönlendirebileceğiniz ile ilgili olarak bilgi edinmek için sizler için hazırlamış olduğum yazımda bulabileceksiniz.

Çocuğunuzun zeka tipine öğrenmede zorluk yaşıyorsanız ve bu durumda onu nasıl bir mesleğe yönlendireceğiniz konusunda karar veremiyorsanız çocuğunuzun zeka tipini öğrenmek için adım atarak harekete geçebilirsiniz. Çocuğunuzun akademik yaşantısı ve sosyal yaşantısı onun hangi zeka tipine sahip olduğu konusunu ele verecektir. Okul yaşantısı ile ilgili bilgi edinmek için öğretmenlerinden bilgi edinirken bakıcısı ya da siz işte iken çocuğunuzla vakit geçiren birinden boş vakitlerini nasıl değerlendirdiği konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Sanatla ilgilenen çocuğunuz için görsel zekası kuvvetli ise ressamlık, resim öğretmenliği ya da heykeltraşlık gibi meslekler uygun seçenekler olacaktır.

706536442021.jpg

Müzik zekasına sahip çocuğunuz için müzik öğretmenliği ve müzisyenlik yapabilmesi için akademik kariyerini hangi branş seçimi ile gerçekleştirmesi gerektiği konusunda ona yardımcı olabilirsiniz.

Bedensel zekası kuvvetli bir çocuğunuz varsa spor dallarından herhangi birine ona eğilimini o spor dalının eğitmenliği yapacak şekilde yetişmesine rehberlik ederek ona yardımcı olabilirsiniz.

Sosyal zekası kuvvetli bir çocuğunuz varsa halkla ilişkiler uzmanı, psikolog, insanlarla iletişimin yoğun olduğu satış danışmanlığı meslekleri için çocuğunuzu yönlendirebilirsiniz.

Matematiksel zekası kuvvetli bir çocuk için bilim adamı ya da mühendislik dalları en uygun seçenekler olacakken; sözel zekası kuvvetli birinin lider bir siyasetçi ya da politikacı olabileceğini göreceksiniz. Belki de idealist bir coğrafya ya da tarih öğretmenliği tercihinde bulunabilir.

2. Murat

Murat Yönetici

Çocuk okusun kendini ifade edeceği zaman ben bu işi yapmak istiyorum desin.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş