Çocuğumuza Neler Söylememeliyiz?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Çocuğunuza olan sevginizi anlatmanın farklı yollarını öğrenmeye hazır mısınız? O halde sizlere tavsiye edebileceğim birkaç sözcüğe kulak asmalı ve bu sözcükleri dilinizden düşürmemelisiniz.

  *"Sana inanıyorum" sözünü duyan her birey bir işte pes etmeye kalksa dahi bir süre sonra ayağa kalkıp hayata direnmeye başlar. Adeta yeniden güçlenir.

  *Hata yapmaktan korkma her hatanda yeni bir şey öğrenirsin cümlesi sayesinde küçük de olsa her hatasında çocuğunuz hatasını kabullenmeyi öğrenir. Aynı hatayı asla ikinci kez yapmama bu cümlenin sihrinde gizlidir.

  *Asla vazgeçme cümlesi ile siz yanınızda olmasanız dahi çocuğunuz ufak tefek güçlüklerde bile mücadeleci ruhunu asla teslim etmez.

  *Sabırlı ve mücadeleci bir çocuğunuz olsun arzusu içerisinde iseniz ona herkes başlangıçta acemidir demekten vazgeçmeyin. Böylece çocuğunuz yaptığı hatalarda yıkılmak yerine ders çıkarmayı öğrenir.

  *Başarısızlığı kabullenme, başaracaksın kelimelerini sarf ettiğiniz zamanda çocuğunuza ayrı bir güç verirsiniz. Başarısız olsa bile çocuğunuz her başarısız deneyiminde başarılı olmak için ekstra bir güç harcayacaktır.

  *Hepimiz gibi yaşayarak öğreneceksin demelisiniz ki çocuğunuz mücadeleyi elden bırakmasın. Mücadele etmeyi ve başarılı olmayı böylelikle çocuğunuz yaşayarak öğrenecektir.
   
  bahar tamcı bunu beğendi.
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş