“Çimlendirme” çalışması

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Küçüklüğümüzden beri yaptığımız bir çalışmadan bahsetmek istiyorum sizlere. Çocuklarla hemen her sene farklı çimlendirme çalışmaları yapmaktayım. Fasulye, çim ya da nohut gibi malzemelerle yapılan bu çalışma tekdüze olarak sadece iki pamuk arasına yapılabildiği gibi aynı zamanda yumurta kabuğu, sünger üstü ya da çorap içine de yapılabilir. Hem de daha sevimli olur. işte size örnekler...

Fen Matematik:

Çimlendirme” çalışması yapılır.

Evlerden getirilen çim tohumu, talaş ve portakalla çimlendirme çalışması yapılır.

Portakalların üst kısmı kapak şeklinde kesilir. İçi çıkarılır. Portakalın içine talaş ve çim tohumu konulur. Kapak kısmı kulak şeklinde kesilerek açık bırakılır. Çim sulanarak boş bırakılan kulak kısmından uzaması gözlemlenir. Portakalın kabuklarına göz ağız şekilleri çizilerek karakterize edilir.

202.jpg
    24794d8f7d0326a44.jpg
    26749d503b004eac.jpg
    egg-heads-craft_1782955781.jpeg
    little-grass-house-spring-craft-photo-420-FF0406SPRINGA11.jpg
    plant-pals-spring-craft-photo-420-FF0407BABYA17.jpg
    vp_h.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Kasım 2015
  2. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

ben ilkokuldayken çimadam çıkmıştı. O kadar farklı gelmiştiki bizlere o zamanlarda büyük bir icat gibiydi. Hemen almıştık bir çimadam ama önrü pek uzun sürmemişti. her gidi günler. 90 lar dan kalma güzel anılardan.

3. Murat

Murat Yönetici

Benim çim adamım harika olmuştu bir süre sonra adamlığını yitirdi sadece çim olarak yaşamına devam etti :)

4. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Guzelmis bunlar kucukken birkac kez yapmistim bende ama devam eden bir hobi olmadi maalesef :) Guzel ve keyifli oluyor Cimlendirme ile ugrasmak.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş