Cilt Bakımı İçin Ballı Maske Tarifi

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Güzel görünmek için ballı cilt maskesi tarifi.

Ballı Cilt Maskesi Nasıl Yapılır ?

Ballı cilt maskesini yapılışı çok basit. Öncelikle 2 yemek kaşığı çiçek balınıyada çam balını bir limonla birlikte suda karıştırarak oluşturuyoruz. Ortaya çıkan karışımı saçlarınız kuru haldeyken sürdükten sonra 10 dakika kadar bekliyorsunuz. Daha sonrasında saçlarınızı bol su ile durulayarak bu işlemi haftada 1 kez tekrarlıyorsunuz. 1 ay içerisinde saçlarınızın daha dolgun daha parlak ve daha canlı durduğunu farkedeceksiniz.

Ballı El Bakım Maskesi Nasıl Hazırlanır ?

Ellerimiz en çok yıpranan yerlerimizden birisidir. Sert yada yumuşak kirli yada temiz tüm cisimlere ellerimizle dokunuruz ve yıpratırız. Yıpranmış olan el derimizi güçlendirmek ve yumuşatmak için ballı ek kremini deneyebilirsiniz. Ballı el kreminin yapılışı çok basir. Öncelikle ellerimizi ılık su ile yumuşattıktan sonra zeytinyağı ile bir kaşık balı iyice karıştırıyoruz ve 5 dakika kadar bekliyoruz. Sonrasında ellerimize zeytinyağı ile güzelce masaj yapıyoruz. Ellerinizin yumuşadığını hemen farkedeceksiniz.

Ballı Cilt Bakım Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Cildinize basit ve evbde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bir karışım ile canlılık ve yumuşaklık getirebilirsiniz. Öncelikle bir fincanın içine bal, limon ve süt koyarak iyice karıştırıyoruz. Bu karışımı vücudumuza iyice sürüyoruz ve kuruyana kadar bekliyoruz. Kuruduktan sonrada bir sünger yardımı ile siliyoruz. Şimdi uygulamayı yaptığınız yere aynada bir bakın parladığını göreceksiniz.

2. E

ESENG Misafir

ben cildim için ( yüz - vücut ) yalnızca Bionem markasını tercih ediyorum. Cildi nemlendirme özelliği bir harika. sürekli maske vs. yapmama dahi gerek kalmadı desem yeridir. Çok kaliteli ve çok etkili.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş