Cildiniz için doğal çözümler

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında canygirl tarafından paylaşıldı.

1. c

canygirl Yeni Üye

Genellikle kullanılan kozmetiklerin içerdiği kimyasal maddeler yapay koku maddeleri ve bir çok katkı maddeleri duyarlı kişilerde ayrıca alerjilere yol açıyor.

O nedenle insanlar doğal olana yöneliyor. Cilt dostu bu bitki ve ürünlerle cilt yenileniyor (regenerasyon) gençleşiyor. Cilt meyve ve (şifalı) bitkisel ürünlerle veya arınmış su ile güzel olmak ve bunu sürdürmek mümkün.İşte size bazı farklı doğal güzellik fikirleri. Güzelliğe bir de bu pencereden bakın..

Arıtılmış su: Bu fazla bilinmez ama cilt için size doğal bir losyondur arıtılmış su.. Cildinizi bazı olumsuz maddelerden içindeki nemlendirici maddelerle birlikte cildi yumuşatır. Cildinizi bu su ile günde iki kez yıkayın veya pamukla silin.

Badem yağı: Acı ve tatlı badem çekirdeğinin karışımından kuru ve çatlak ciltleri çok olumlu etkiliyor. Bademyağı ile düzenli yapılan bakım ciltteki pürüzleri bir süre sonra yok ediyor. Bademyağı iyi bir cilt arındırıcısı..

Susam yağı: Hafif etkili temizleyici ve zararlı maddelerden arındırıcı olarak kullıyor.

At kuyruğu: Bitki sivilcelerin tedavisinde kullanılabilecek çok etkili bir doğal dezenfektan olarak da kullanabilirsiniz.

Avokado: İçinde vitaminler ve yağ asitleri bulunuyor. Çok değerli besinler listesinde yer alıyor. İçindeki A Vitamini gerçek arınmayı sağlıyor

Yeşil çay: Yalnızca içmeyin dıştan da kullanıldığında çok işe yarar. Duyarlı ciltlere çok iyi geliyor. Deriyi besliyor ve vaktinden önce yaşlanmaktan koruyor

Havuç: İçerdiği karoten (Provitamin A) ve lesitin derinin sağlıklı bir görünüm ve renk elde etmesine neden oluyor.

Yulaf: B vitamini ağırlıkla olmak üzere cildinizin verdiği olumlu etkiyi fark edersiniz.

Lavanta yağı: İltihaplanmayı önleyici yatıştırıcı bir yağ. Bir başka az bilinen özelliği ise hücre yenileyici… Cildinize haftada bir tez bu yağ ile kompres yapın.

Limon yağı: Dezenfekte edici özelliğe sahip. Bu arada tırnaklarının kırılmasından şikayet edenler mutlaka kullansın…

Nane yağı: Metabolizmayı uyarıcı dezenfekte edici ve kan dolaşımını uyarıcı..

Oğulotu(melisa) yağı: Yatıştırıcı ve duyarlılığı azaltıcı etkiler içeriyor.

Bu arada güzellik maskelerinden söz etmek istiyorum:

Avokado maskesi

Bir avokado meyvesi kabuğu soyulup boyuna ve dekolte bölgesine uygulanır. Bu maskeyi yarım saat sonra yıkayabilirsiniz.

Havuç maskesi

1 yumurta sarısı boyuna ve dekolteye sürün. Yarım saat sonra yıkayın.

Çilek maskesi

1 avuç çileği ezerek lapa haline getirin. İçine biraz gülsuyu katın. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. Daha sonra (yarım ya da 1 saat) yüzünüzü karbonatlı suyla yıkayın. Bu karışım boyun kırışıklıklarına da çok yararlı.

2. Nursena

Nursena Admin

Bir çok maske var ancak ben havuç maskesini çok yararlı buldum. Avokado maskesini denemedim ancak olumlu tepkiler alınıyor.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş