CIkoLataLI ÇubuKTa KuraBiye

Konu, 'Kurabiye - Bisküviler' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

1. yosun

yosun Süper Yönetici

CIkoLataLI ÇubuKTa KuraBiye

MALZEMELER:
    *250 gr tereyagi*1 su bardagi pudra sekeri
    *1 cay bardagi sivi yag
    *1 yumurta
    *1 cay kasigi kabartma tozu
    *1 paket vanilya
    *1 tatli kasigi tarcin
    *yeterince un
    DIGER:
    *200 gr krüvetür ckolata
    *100 gr krüvetür beyaz cikolata
    YAPILISI:
    Oda sicakliginda yumusamis margarin ve diger malzemeler eklenerek kulak memesi yumusakliginda hamur elde edilir ve düz biyerde yarim santim kalinliginla acilir sonra istenilen kalipla kesilerek cöpler yerlestirilir,

sonra dikkatlice masanin üzerinden yagli kagit serilmis tepsiye alinir önceden isinmis firinda 175 derecede pisirilir,

Firindan cikan kurabiyeler soguduktan sonra benmari usulu erittigimiz cikolataya bulanarak tekrar yagli kagidin üzerine konur ve buz dolabina kaldirilir ve donana dek beklenir ,

En sona ise yine benmari usulu erittigimiz beyaz cikolata üzerine gezdirilir ve tekrar dolaba kaldirilir yenmeye hazirdir AFIYET OLSUN....

2. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

nefis görünüyorlar
    kız yoldan çıkıyorum ona göre zaten bu aralar hamur işine deli gibi düşkünüm kendimi dizginlemeye calısıyorum ama nereye kadarrrr

3. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

ımmmmmm yosun bizi 5 çayına çagırrrrr :)

4. zehra

zehra Yeni Üye

siz yiyin ben hamur işi yemiyorum artık irademe sahipim...siz yiyinde kilo alın

5. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

zehra olurmu sende yiyeceksin yosun hepimizi davet edecek sanırım :) biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar misali olmasın :)))

6. yosun

yosun Süper Yönetici

hepinizi bekliyorum canlar ne demekkkkkkkkkk gec kalmak yok ama ona göre:)))

7. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

ben erken bile gelirim :)))))))))))

8. yosun

yosun Süper Yönetici

gel canımmm beklerimmmmmmm ay ne güzel olurdu hep yakın olsakk bütün kızlar toplansak demi:((

9. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

evet yaaa harika olurdu gerçekten toplantılar düzenlerdik gün yapardık sinemaya tiyatroya giderdik harika olurdu

10. yosun

yosun Süper Yönetici

evetttttttttt süper olurduuuuuu:(( ama belki bigün olurr neden olmasın orta yerde biyerde buluşuruzzzz:))

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş