Çelik Biyografi-Çelik Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

1. A

Almira Yeni Üye

Çelik

[/b] Çelik Erişçi Ercan' adını verdikleri toplulukla 'Özledim' adlı bir albüme imza attılar.

Kariyerine tek başına devam etmeye karar veren Çelik alışılagelen Çelik sound´undan farklı olarak rock etkileri göze çarptı.

1997 yılında 'Sevdan Gözümün Bebeği' albümünü yayınladı. Akdeniz ezgilerinin tüttüğü 'Ayrılık Deme Bana' ayrılık ve ´insana dair güzel olan herşey´ ses ve notalara büründü.

Dört yılda çıkardığı dört albümden seçtiği hit parçaları 'Sevgilerimle' adını verdiği bir ´Best Of´ albümle 1998 yılında müzikseverlere sundu.1998 yılı Çelik için tam bir 'yenilenme yılı' oldu. Hem görüntüsü hem de 'O´nu Düşünürken' adlı yeni çalışmasındaki müzikal yaklaşımıyla daha olgun bir çizgi çizdi sanatçı.

Yorumculuğu yanında bir çok parçanın söz ve müzik yazarlığını da yapan sanatçı Çin yemekleri ve mangal partileri ise en gözde hobileri arasında yer alıyor.

DİSKOGRAFİ

Ateşteyim (1994)

Benimle Kal (1995)

Yaman Sevda (1996)

Sevdan Gözümün Bebeği (1997)

Sevgilerimle (Best Of) (1998)

O´nu Düşünürken (1998)

Unutamam (2000)

Abdullah Uluçelik - A Gız Senin Adın Dudu

A Gız Seninde Adında Dudu

Kim Taradıda Kimler Yudu

O Da Güzellerin De Adı

Oğlan Men Men Men Men

Neden De Sen Yandım Ben

Ben Yanıyorum Aman

Men Men Mendili De

Yakmış Kandili De

Bulmuş Dengini De

Oğlan Men Men Men Men

Nedende Sen Yandım Ben

Ben Yanıyorum Aman

A Gız Senin De Adında Nazik

Ak Kollara Da Tak Bilezik

Sen Orada Da Aman Bize Yazık

Oğlan Men Men Men Men

Neden De Sen Yandım Ben

Ben Yanıyorum Aman

Men Men Mendili De

Yakmış Kandili De

Bulmuş Dengini De

Oğlan Men Men Men Men

Nedende Sen Yandım Ben

Ben Yanıyorum Aman

Çelik - Ah Yar

Yarın ölürsem gidin yare söyleyin

Gönlüm ona yazıldı ona tutuldu

Ah yar yaralıyım yaralı

Ah yar gönlüm kara sevdalı

Ah yar yaram senle sarılır

Seni bana beni sana yazmışlar

Gönlüm sana yazıldı sana tutuldu

Cezam hemen kesildi adı ömür oldu

Çelik Erişçi (1966 - .... )

[​IMG] �Meyhaneci� olmak üzere hemen her parçası hit haline geldi. Albümün ulaştığı yüksek satış rakamları Çelik�in solo kariyeri tercih etmesindeki haklılığı ortaya koyuyordu.

Sanatçı bu albümde yer verdiği �Atam� adlı şarkısıyla başlayarak Mustafa Kemal Atatürk�e ithaf ettiği şarkılar bir gelenek halini aldı.

1996 yılında piyasaya sürülen �Yaman Sevda� albümünde �Bu Şehirde� başta olmak üzere üçüncü albümüyle hayranlarının gönüllerindeki yeri sağlamlaştırdı.

1997 yılında ayrılık gibi duyguları dile getirdi.

Dört yılda çıkardığı dört albümden seçtiği hit parçaları �Sevgilerimle� adını verdiği bir �Best of� albümle 1998 yılında müzikseverlere sundu.

1998 yılı Çelik için bir �yenilenme yılı� olurken �O�nu Düşünürken� adlı parçasına yaptığı �caz versiyonu�yla da müzik vizyonunun çeşitliliğini gözler önüne serdi.

2000 yılında çıkardığı �Unutamam� adlı albümünde Erkin Koray'ın "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" şarkısını yeniden düzenleyerek hayranlarına sundu. Ayrıca bu albümünde kendi adına bir ilki de gerçekleştiren Erişçi bu albümünde de Fikret Kızılok'un Türk pop müziğinin klasikleri arasında yerini alan "Bu Kalp Seni Unutur mu?" isimli şarkısını hayranlarına sundu.

2. H

Hoca Yeni Üye

şöyledir böyledir onu bilmem de bir döneme damga vurduğu su ***ürmez bir gerçek.

3. M

Muhibbi Yeni Üye

survivor yarışmasına çağrılmadına şaşırmış şarkıcı.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş