Çekişmeli boşanma davasında anlaşma nasıl yapılır?

Konu, 'Hukuk Köşesi' kısmında tugba tarafından paylaşıldı.

1. t

tugba Yeni Üye

Ben eşimle çekişmeli boşanma davamız başlamadan önce boşanma protokolü imzaladık, ancak mahkemede buna hiç deginilmedi, ve eşim boşanmak istemiyorum deyince uzadı, bunun cevabını almak isterim, birde ben madurum evin kilidini değiştirmiş özel eşyalarım dahil evde ve eve giremiyorum bu yüzden aile mahkemesine dilekçe vermem yada mahkemenin sonuçlanmasını beklemem mümkün değil, asıl bu hususta neler yapabileceğimi sormak istemiştim yardımcı olabilirmisiniz?

2. Murat

Murat Yönetici

İlk önce boşanma protokolü imzalayarak anlaşmalı boşanma davanız kesinleşmediği ve sonradan çekişmeli hale geldiği için geçersiz olmuştur. Eşinizin boşanmak istemiyorum demesiyle yeni bir irade beyanı ortaya konulmuştur. Tapu müdürlüğüne evlilik cüzdanınız varsa kira sözleşmenizin bir örneği ile giderek 'Aile konutudur' şerhi koydurunuz.

Daha sonra evin kilidinin değiştirilmiş olması ve aile konutu olan evinize girememeniz sebebiyle savcılığa suç duyurusunda bulununuz. Aile mahkemesi'ne de bu durumu beyan eden bir dilekçe vermeyi unutmayınız.

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Bu tur konularda eslerin anlasarak islem yapmasi su gunumuzde oldukca zor görunuyor, devir öyle bir devir olmus ki.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş