Çalışan Annelere Pratik Öneriler

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

1. R

Rabba Bölüm Yöneticisi

Her bayan günü ve zamanı gelince elbette anne olur. Anne olmak daha doğrusu anneliği hakkı ile yapabilmek zordur. Son derece kutsal olan bu görev özellikle çalışan anneler için yerine getirilirken daha da zorlaşmaktadır.

Çalışan anneler için dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
    *Öncelikle hayatınızı programlamanız gerekmektedir. Çalışan anneler genel olarak bebek ilk doğduğu zamanlar doğum iznine ayrılarak çocukları ile ilk zamanlar daha fazla vakit geçirmek istemektedirler. Anneler hem işte hem evde mükemmel anne olmak isteseler de bu durum kimi zaman mümkün olmamaktadır. Bu nedenle programlama yapmak çalışan anne olmanın adeta bir zorunluluğu haline gelmektedir.

*Her anne hem eşine hem de çocuğuna gereken ilgiyi göstermek ister. Ama kimi zaman işyerindeki bir huzursuzluk tüm günü gergin geçirmenize sebep olabildiği gibi aynı zamanda sizlerin günlerinizi gergin geçirmenize neden olabilmektedir. Bu sebepten ötürü annelerin işyerindeki sorunlarını evlerinde bırakmaları ve eve iş getirmemeleri gerekmektedir. Aksi taktirde anne gerekli ilgi ve sevgiyi eşine ve çocuğuna verememektedir.

*Çalışan anneler bebekleri için ya bakıcı tutarlar ya da eşlerden birinin annesi çocuğa bakar. Bu nedenle çocuğa bakan kişi ile annenin tam bir takım ruhu oluşturması gerekir ki anne işine giderken aklı çocuğunda kalmasın.

*Hem evde hem de işte gerekli motivasyonu korumasını bilin. Her iki ortamda da asla motivasyonunuzdan ödün vermeyin.

Ekli Dosyalar:

2. R

Rabba Bölüm Yöneticisi

Gerçekten çalışan bayanlar için çocuk bakımı çok zor.Ben ablamdan biliyorum.Hem işten gelip hem o çocukla ilgilenmek zahmetli bir iş ve çocuk birde hastaysa düşünemiyorum gerisini:)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş