Çalgı ve Ses toplulukları nedir nelerdir

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında QsqE tarafından paylaşıldı.

1. QsqE

QsqE Cadı Üye

çalgı ve ses toplulukları nedir bu türleri nelerdir?

2. Murat

Murat Yönetici

Çalgı ve ses toplulukları nelerdir, Çalgı ve ses toplulukları hakkında bilgi

Pop müzik toplulukları pop müzik eserlerini seslendirmek üzere oluşturulan topluluklardır. Pop müzik topluluklarında her türlü vurmalı nefesli telli elektronik çalgılar kullanılabilir. Org gitar saksofon timpani en çok kullanılan çalgılardır.

Caz müziği toplulukları caz müziklerini seslendirmek üzere oluşturulan topluluklardır. Caz müzik topluklarında genelde saksofon trompet klarnet trombon piyano kontrbas gitar gibi çalgılar kullanılır. İnsan sesi ön plandadır. Bestelenmiş şekliyle seslendirilmiş olmasının yanı sıra genellikle doğaçlama olarak çalınması en büyük özelliğidir.

Oda Müziği Toplulukları klasik batı müziği türlerini seslendirmek üzere oluşturulan topluluklardır. Bu topluluklar en az iki en çok on çalgı ile oluşturulur. Oda müziği topluluğundan bazıları şöyle sıralanabilir:
    İkili (düo): Keman-piyano obua-flüt gibi bir ezgi ve bir eşlik çalgısıyla oluşturulur.
    Üçlü (trio): Keman-viyola viyolonsel vb. çalgılar oluşturulur.
    Dörtlü (kuartet): İki keman viyola viyolonsel vb. çalgılarla oluşturulur. Bu toplulukları yaylı çalgılar dörtlüsü de denir.
    Ayrıca beşli (kentet) altılı (sextet) yedili (septet) sekizli (oktet) dokuzlu (nontet) gibi çalgı toplulukları da vardır.

3. M

Misafir Misafir

çok detaysıız bir yazı var ......:mad:

4. M

Misafir Misafir

bende buna katılıyorum :mad:

5. M

Misafir Misafir

aynen ayrıntılı yazın amk.:mad::mad::mad::mad::mad::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

6. M

Misafir Misafir

KÜfre gerek yok ayrintili olmasada olur;)

7. a

angel Yeni Üye

çok güzel bir topluluk bunlar başarılı olduklarını düşünüyorum

8. M

Misafir Misafir

emeğine enerjine sağlık:p:eek::):(:mad:;):D:rolleyes::eek::cool:

9. M

Misafir Misafir

bu ne yaa benim araştırdıgın bilgi yaşlara ve cinslere göre oluşturulan ses topluluklarıydı :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

10. K

Kayıtsız Misafir

yaa ses toplulukları dioz çalgı topluluklARI çıkıo

11. T

Taha Yeni Üye

Çalgı ve ses toplulukları hakkındaki bilgi için teşekkürler.

12. m

misafir Misafir

bir de ses topluluklarını istiom

13. m

misafir Misafir

çok güzel bir yazı olmuş.elinize sağlık :)

14. M

MELOOOŞ Misafir

Ayrintili değil ki amk daha ayrintili yazin performans ödevi bu 1 sayfa getiremem.

15. K

Kayıtsızz Misafir

aynen katılıyorum cancişim

16. a

adıyaman Misafir

Kac muzisyenin bunlardan haberi vardir acep

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş