Buzdolabı kokusunu gidermek için neler yapılır?

Konu, 'Her Telden' kısmında Sosyete tarafından paylaşıldı.

1. S

Sosyete Yeni Üye

Buzdolabında ki kötü koku nasıl giderilir?

Buzdolabındaki istenmeyen çirkin koku mutfakta bayanların en fazla şikayet ettikleri bir durumdur Buzdolabı içesirinde oluşan kötü kokular peki bu kokulardan nasıl kurtulabiliriz.Bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım buzdolabındaki kötü kokudan kurtulmak için neler yapmamız gerekiyor.
    Buzdolabı içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı oluşan ve bütün eve yayılan buzdolabı kokusu yarattığı ağır etkiler ile çoğu zaman bizleri hayattan bezdirebiliyor. Ama artık korkmaya hiç gerek yok bayanlar buzdolabı kokusunu kökten geçirecek bir çözüm yolu var.

Buzdolabınızdaki kötü kokuyu gidermek için kömür kullanabilirsiniz.Kömürü kullanmak etkili ve kötü kokuları emici bir yöntemdir. Aynı zamanda çok ucuz ve çevre dostu olduğunuda aklınızdan çıkarmayın bayanlar.Kömürleri yaklaşık 2-3 cm uzunluğunda kesin.Kömürleri küçük bir kap içerisine koyun, üzeri açık kalsın.Kabı kokunun yoğun olduğu yere koyun.Bir kaç gün geçtiktan sonra kötü kokuların tamamen gittiğini göreceksiniz kömürü buzdolabından çıkarın dilerseniz bırakabilirsiniz kalması bir problem yaratmaz.Oldukça kolay bir öntem hemen uygulamay geçmenizi öneririm.

Ayrıca bunları da deniyebilirsiniz;

Buzdolabınızı tamamen boşaltın, kolay bozulan yiyeceklerinizi bir buzlu soğutucuya alın. Eğer dolabınızda taze sebze ya da yumurta varsa, bunları doğrudan buz ile temas ettrimeyin.Dolabınızın tüm raflarını ve çekmecelerini çıkarın, bunları lavaboda sıcak su ve beyazlatıcı içeren deterjanla yıkayın.

Buzdolabınızın içini deterjanla silerek temizleyin. Kokunun saklanabileceği tüm olukların, girintilerin ve yarıkların temizlendiğinden emin olun.Dolabınızın içini temiz soğuk suyla durulayın ve havlu ile kurulayın. Ayrıca deterjan kokusuyla birlikte tüm kokuları kolayca çıkarmak için dolabınızın içine paketi açılmış kabartma tozu yerleştirin.Böylece kötü kokulardan kurtulduğunuzu göreceksiniz..

2. S

Sadem Yeni Üye

Buzdolabında ne yazık ki zaman zaman kötü kokular olabiliyor.

3. B

Babet Yeni Üye

Buzdolabına sinen kokulardan nefret ediyorum.

4. g

gülizar Misafir

çok zor durumdayım yeni hamileyim ve buzdolabını açamıyorum ne yaptıysak geçmiyor servis çağırsam mı bişey yapabilirler mi

5. Murat

Murat Yönetici

Kömür kullanın mangal kömürü bu işi çözer.

6. Şaira

Şaira Misafir

Elektrik kesintisi yüzünden buzdolabımızda bulunan et vs. felaket kokmuştu bütün bildigim silme yöntemi( çamaşır suyu karbonat alkol soda limon lavanta odun kömürü) hiç biri tamamen geçirmedi fakat markette satılan vanilinle silin deneyin kokunun nasıl gittigini göreceksiniz

7. p

puset Misafir

Vanilin derken sıvı vanilinmi

8. Şaira

Şaira Misafir

Kek yaparken kullandığımız vanılını kullandıgım beze döküp bıraz sulandırıp buzdolabının lastıklerıne kadar gıdıp gelip siliyorum durulamıyorum birde markette gördüğüm vanılını kokulu şişeli araba kokusu vardı bir süre onuda koydum buzluga ve buzdolabını kapatmadan bunları yaptım

9. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Anladim, tesekkurler bilgiler icin. Duzenli tutmak lazim buzdolabini .

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş