Burçların Karakteristik Özellikleri Nelerdir?

Konu, 'Günlük Burçlar' kısmında behiye tarafından paylaşıldı.

 1. behiye

  behiye Yeni Üye

  Tüm Burçların Karakterik Özelliklerini ele alacak olursak,
  Burçların Karaktere Etkisive Burçların Karakteristik Özellikleri nelerdir?

  KOÇ BURCU Karakteristik Özellikleri

  Koç, Zodyak' ın ilk burcudur, bu nedenle yeni başlangıçları ve doğumu temsil eder. Koç insanı doğal, içgüdüsel, taze, saf ve hayattan zevk alan bir yapıdadır. Böylece, bir yapı meselesi olarak, birlikte olduğu insanları yoran çekingenlik de ona yabancıdır. Hayat onlar için heyecanlı bir macera anlamındadır. Her şeyden önce hayatın sunduklarını yakalamak ve her yönüyle hayatın tadını çıkarmak isterler.
  Bazıları Koçta tipik egoistlik özelliklerinin bulunduğunu düşünürler, çünkü o, başkalarının kendi hakkında ne düşündüğünü, hareketlerinin onaylanıp onaylanmadığını öğrenmeye çalışmaz. Başkalarının, onu bildiğinden şaşırtmasına izin vermez. Koç, yaşamın her anında daimi bir meydan okuma görür. Koç insanı kendisini, cesareti, bireysel inisiyatifi ve enerjisi ile gösterir. Diğer yandan bunlar onun doğuştan gelen önderlik özellikleridir. Bunlar, yalnız hareket etme olarak da anlaşılabilir, aslında Koç her koşulda çok rahat yaşayabilir.
  Koç insanı anlık tepkiler gösterir, bütün cesareti, enerji ve yaratıcılığı anlık bir meydan okumadır. Bu nedenle hiçbir şeyden çözülmemiş sorunlar kadar nefret etmez. Uzun süre çabalaması gerektiğinde sık sık tahammülünü kaybeder. Böylece, aslında uğrunda bütün gücünü harcadığı bir şeye, gerçekten ulaşmak istemediği izlenimi yaratır.
  Son karar adımını atmakta tereddüt eder. Büyük amaçları, Koçu gerçekte sadece global olarak ilgilendirir. Küçük detaylar, ufak tefek noktalar ona dehşet verir.
  Koçlar, "ıvır zıvır" ile uğraşmayı başkalarına bırakır ve ayının postu paylaşılmadan yeniden ava çıkarlar. Devamlı yenilik peşinde olma dürtüsünü hayat boyu bastıramazlar, aksi halde kişiliklerini kaybederler. Açıklık ve dürüstlükleriyle ara sıra diğer insanları yaralarlar. Aslında yaralama düşüncesi akıllarından bile geçmez. Koç insanları, bazılarının bakış açısına göre kader tarafından korunurlar. Çünkü kozmik sistemimizde hayat veren ve hayatı koruyan Güneş, en büyük etkisini bu burçta gösterir.
  Koç doğallığını, kendine hiçbir sınır koymamasına ve koydurmamasına borçludur. Koç insanları, küstahlık içeren davranışlar gösteren kişileri, açık ve arkadaş canlısı olmasına rağmen yanına yaklaştırmaz; bunlar pek küstahlık sayılmasa da koçun yanına yaklaşıp kartlarına bakmayı cesaret eden bir kişi, mantığının soğukluğunu ve keskinliğini hisseder, sınır dışına sürülür.
  Kendisini sınırlanmış ve başarısı engellenmiş hissettiği anda. Koçun içindeki savaşçı tabiat, birdenbire canlanır. Diğer yandan Koç toleranslı ve birine analık edebileceği zaman yardımseverdir. Bir Koça bir şeyi beğendirmeye çalışmak, zor ve yorucu bir iştir. Bununla birlikte Koçun yardımseverliğini reddettiğiniz de, karşınızda yaralanmış ve hayal kırıklığına uğramış bir insan bulursunuz. Çünkü aldırmaz görünmesine rağmen, o aşırı derecede hassas ve duygusaldır. Paylaşma veya yardım teklifinin reddi durumunda tepkisi, depresif bir halde içe dönme olabilir, fakat kendini ilkel bir öfke ve kızgın bir hava içine de sokar. Ama bu durumdan çabuk kurtulur. Yeni bir yardım önerisi sunar, böylece Koçların yeni bir özelliği ortaya çıkar: Hastalık derecesinde sabırsızlık.
  Koç insanları, genelde dış görünüşten de kolayca tanınabilirler. Çalı gibi, burunlarına kadar uzanan kaşları ve bariz yüz hatlarıyla bir Koçu düşünmek için, fanteziye fazla ihtiyaç yoktur.
  Gerçekten de Zodyak'taki Koçların, kavga meraklısı koçlarla çok o tak noktaları vardır. Başlarını eğer ve hiçbir uyarıda bulunmadan saldırırlar. Kesinlikle etkili olan bu taktiğin bazen acı verdiğini, özellikle de başlarının çok yandığını dikkate almazlar. Zaten alsalardı, Koç olamazlardı. Koç, er ya da geç yüzünden veya kafasından yaralanırsa şaşırmayın. Onun dış görünüşü, yukarıda anlatıldığı gibi saldırıya hazır bir koç gibidir; baş önde, tıpkı bir yayın kirişi gibi gergin...

  ASLAN BURCU Karakteristik Özellikleri

  Beşinci Burç, Sabit, ateşli ve erkek,
  Aslan burcunun özellikleri: Otorite, diktatörlük, babalık, mertlik, dürüstlük, gurur, cesaret, kendini beğenme, yaratıcılık, neşe, cömertlik, fedakârlık, üstünlük. Aslan burcu için Güneşi tanımlayan sözlere de bakın.

  (23 Temmuz 23 Ağustos arası) Bu burçta ateş unsuruyla "sabit" nitelik grubunun birbirleriyle çatışacağı sanılır. Çünkü ateş, enerjik, hevesli ve pozitiftir. Buna karşın sabit grup, burcun ihtiyatlı olmasına yol açmaktadır. Fakat sanıldığı gibi bu zıt nitelikler birbirlerine zarar vermez. Aksine Aslan insanı, belli kurallara bağlanarak, ateş özelliklerini daha iyi kullanabilir. Bu burcun yöneticisi olan güneş, bunca hayat verirve gerçek kişiliğin ortaya çıkmasını sağlar. Aslan, Burcu da Zodyak'ın kralıdır.
  Gerçek bir Arslan'sanız mert, dürüst, açık sözlü, İçi dışı bir, cömert, hayır işlerine yatkın birisiniz. Tiyatro yeteneğiniz, özellikle karakter oyunculuğunuz dikkati çekecek seviyede. Yapınızda Sabit bir burcun durgun nitelikleriyle, ateş unsurunun o faalüğînin yarattığı bir çelişki var. Ayrıntılarla meşgul olmaktan nefret eder, işleri bloklar halinde yapmayı tercih edersiniz. Aslan Burcu kalbi ve sevgileri yönetir, içten sevgi duyar, bundan çok hoşlanırsınız. Sevdiğinizin hayatına mutluluk getirme isteğinizde samimisiniz.
  Doğuştan lidersiniz. Hayatta yerinizin yetkili bir mevki, bir kuruluşun başı olduğunu sezgilerinizle bilirsiniz. Yönetme ve liderlik etme isteğiniz o kadar güçlü ki onları bastırmakta güçlük çekiyorsunuz. İçten, ateşli birisiniz, isteyerek verilen sevginin değerini biliyorsunuz ve ona cömertçe karşılık veriyorsunuz. Bağımsız, kararlı, hırslı yaratılışınız size hayranlık uyandırıyor insanlar kendiliğinden etrafınızda toplanıyor. Güçlü hk kişiliğe sahipsiniz, çabuk kızıyorsunuz. Ama tıpkı Koç ve Yay burçları gibi, siz de çabucak bağışlıyorsunuz. İfadeniz de güçîü ve dolambaçsız. O fiziksel mıknatısınızın, yani çekiciliğinizin farke-diîmesl hoşunuza gidiyor. Tiyatrodan, hayatta yüksek mevkilerden ve çocuklardan hoşlanıyorsunuz.
  Aslan Burcu icatlara eğilimli, sezgileri güçlü bir burç. Çalışkan, dürüst, sporu da çok seven insanların burcu. Aktif zihniniz, açık tabiatınız, cömertliğiniz ve samimiyetiniz başarı merdiveninde size çok yardımcı oluyor. Yetki elde etmek için duyduğunuz istek büyük. 23 Temmuzla 2 Ağustos arasında doğmuşsanız, bu burcun Aslan dekanatındansınız. Kendini iyi ifade eden, keskin, yoğun ve içinden doğduğu gibi davranan birisiniz. 3 Ağustos - 12 ağustos arasında doğmuş olanlar Yay Burcu'nu okuyup bu açık hava seven, sporcu burcun ikinci dekanata etkilerini de görsünler. Eğer 13-23 Ağustos tarihleri arasında doğmuşsanız, Aslan ile Koç Burcu'-nun ilginç bir bileşimisiniz, bu yüzden Koç Burcu'nu da okuyun.
  Aslan burcu insanı, başa geçmek için yaratıldığına inanır ve ona göre davranır. Siz de iyi bir plancı, fevkalade bir örgütçü olduğunuz için kolayca tepeye tırmanabilirsiniz. Güçlü kişiliğiniz karşısında başkaları çoğu zaman geriler. Ateş grubundan olan Koç insanı gibi doğuştan lidersiniz ama, sabit gruptan olmanız teşkilatçılık açısından sizi Boğa'ya nispetle avantaj sağlıyor.
  Çok önemili bir insan olduğunuza inanıyorsunuz. Aslan insanı küçük yaşta eğitilmezse; küstah ve başkalarını ezmek isteyen bir tip olabilir. Her şeyin en iyisini isteyen Aslan insanı cömertlikle kalmaz, müsrifliğe de kalkar..
  Gururlu ve mertsiniz. Aldatılmayı hazmedemezsiniz. Gururunuz yüzünden durumunuz kötü bile olsa sanki her şey çok iyiymiş gibi davranırsınız. Gerekirse Aslan kadar cesur olduğunu gösterir, ama, Koç insanı gibi saldırıya geçmez. Yerinizde kımıldamadan uygun zamanı beklersiniz. Ancak gururunuz yaralanmışsa beklemeden saldırabilirsiniz.
  Sonuç olarak Aslan sabit gruptan olduğu için tutucudur ve
  bir kere karar verdi mi bundan hiç vazgeçmez. Bununla birlikte yapıcı fikirlere sahiptir ve tuttuğunu koparır. Daima büyük işlere kalkışır ve ayrıntılarla fazla ilgilene-mez. Ufukları çok geniştir ve bu da cesaretinin bir belirtisi sayılır. Kafasına koyduğu iş çok zor da olsa başarır.
  Aslan Burcu insanı liderlik isteyen işlerle örgütlenmeye gereksinme duyulan bütün konularında başarılı olabilir. İş idareciliği, artistlik ve yönetmenlik, profesyonel sporculuk ve spor yöneticiliği, kuyumculuk Aslan insanına görevdir.
  Yukarıda anlattıklarımız Güneş veya Ay'ı Aslan'da bulunan kimselerle yıldız haritalarının Yükselen burcunda Aslan olan kimselere uyar.


  BAŞAK BURCU Karakteristik Özellikleri

  Altıncı burç.değişken,gerçekçi,dişi
  23 ağustos ile 23 eylül arası
  Bu burçta toprak unsuruyla değişir nitelik birleşir.başak burcu hareketli pratik sakin ve negatiftir.bu niteliklere burcun yöneticisi Merkür akıl ve mantık olayları değerlendirme özeliklerini de katmıştır.
  Merkürün etkisinde olmak sizi çabuk öfkelenen bir tip yapar.ancak çabuk öfkeye kapıldığınız halde görüş aykırılıklarınızı tartışarak gidermeyi yıkıcı kaygılara girmemeyi tercih edersiniz.başak da ikizler gibi zihinsel faaliyetlerin burcudur.yazılı ve sözlü kelimelere yeteneklisiniz mantık yürütme beceriniz var.bu size çabuk öğrenme kabiliyeti getiriyor.geniş bir bilgi hazineniz var ama bunu pek herkes bilmiyor.çünkü fazla sosyal dışa açılan bir insan değilsiniz.
  Ciddi düşünceli alçak gönüllü çalışkansınız.vaktinizin çoğu başkalarına her nasılsa hizmet etmekle onlara yardım etmekle geçiyor.en büyük isteğiniz bilgi edinmek ve bir fikri kalite seviyesine ulaşmak.birçok kişinin gözünden kaçan ufacık ayrıntılar sizin dikkatinizi çeker.cesaretinizi pek kolay kaybetmiyorsunuz.zihin yapısı olarak ayrıntıcısınız pratiksiniz tedbirlisiniz ve ileri görüşlüsünüz.ilgilendiğiniz konuların başında perhiz ve sağlıklı temiz koşullar yer alıyor.eleştirici ayrım uygulayıcı ve pratiksiniz.aktif ve hareketlisiniz.pek çok konuya ilgi gösteriyorsunuz ama bu ilgiler kolayca değişiyor.kapanık çalışkan dikkatli sanatsever edebiyattan hoşlanan bir yapıdasınız.her konuda düzenlilik ararsınız.güneş başak burcundayken doğanların çoğu yaşını göstermez.uzun ömürlü burçlardan biri de budur.23 ağustosla 2 eylül arasında doğmuşsanız başak burcunun bu nitelikleri daha belirgin olur.2 eylülle 13 eylül arasında doğanlar başakın oğlak dekanatıdır.o burcu okuyarak bu hırslı dayanıklı sebatlı burcun sizin üzerinizdeki etkilerine bakın.13 eylülle 23 eylül arasında doğmuşsanız boğa burcunun yapıcı güzellikleri seven zenginlikleri çeken yetenekleri sizde de var demektir
  Başak burcu toprak sayesinde merkürün üstün özelliklerinden maddi alanda yararlanabilen bir burçtur.başak tesiri güçlü ise programlanmış günlük işlerden zevk alırsınız.kafanızı kullanarak sonuçlar çıkarır işin başarılı olmasını sağlarsınız.başak burcu insanının kafası ayrıntılı işlere uygundur.merkür sayesinde en kritik konuları bile kolayca çözümlersiniz.her şeyi neden ve nasıl olduğunu bilmek için büyük zorluklara da katlanırsınız.
  Başak insanı saflığa çok önem verir.onun için temizlik sağlık rejim çok önemlidir.bazen bu konularda titizliğe varan bir hassaslık bile görülür
  Başak burcu insanı başkalarına hizmete değer verir.fakat çekingen olduğundan arka planda kalmayı yeğ tutar.başak insanının her yaptığı mükemmeldir ve en küçük ayrıntı bile kusursuzdur.böyle ayrıntıya dikkat itinalı iş ve çalışkanlık enerjiyle birleşince başak ; sonuç alır.on iki burç içinde başak insanı kadar çalışkan kimse yoktur.zeki mantıklı olduğu için kolayca olayları inceleyerek derinliklerine iner ve en nazik işleri bile başarabilir.yalnız bu burç insanı başkalarında kusur bulmaya onları kınamaya alışıktır.bunu da iyi niyetle yapar.çünkü hatalar düzeltilmelidir.ama bu arada kınadığı kimselerin alınabileceğini aklına getirmez.bazen de ayrıntılara fazla girmek bu tipin olayları bütünüyle görmesini engelleyebilir.
  Başak insanı dostluk sever ama ilk adımı kendisi atmalıdır.rastgele birinin dostluğa kalkması onu sinirlendirebilir.başak tipi giyimine çok önem verir.fakat modayı izlemekten çok kaliteli ve klasik giyimi beğenir ve bir hayli zevklidir.
  Başak insanı eğitim edebiyat eleştirme araştırma kimya alanlarında başarılı olabilir.sekreterlik istatistikçilik sağlıkla ilgili alanlar da ona göredir.ayrıca el ustalığı isteyen illerde de başarı kazanabilir.

  Başak Burcu Kadını :
  Başak burcu kadını sorumluluk sahibi, idealist, hırslı, nazik, detaycı ve hassastır. Titizdir ve en ufak ayrıntılara dikkat eden yapısıyla dikkat çeker. Evcimen yapısıyla evine çocuklarına çok düşkündür. Evine vakit ayırmaktan fazlasıyla keyif alır.
  Başak burcu kadını hoş mizacıyla dostları tarafından sevilir ve çok sayıda arkadaşı vardır. Mizah anlayışı oldukça gelişmiştir.
  Başak burcu kadını çalışkan ve azimlidir. Sorumluluklarını sonuna kadar yerine getirir. Başarmak için elinden gelen tüm çabayı gösterir. Pratik olması nedeniyle olaylara anında müdahale edebilmektedir. Diğer bir taraftan alıngan bir yapısı vardır.Kolayca incinebilir ve darıldığı kişiyi hemen affedemez. Kindar değildir fakat hemen de unutamaz.
  Zeki başak burcu kadını sorunları en mantıklı şekilde çözüme ulaştırır. Adalet ve merhamet duygusu fazlasıyla gelişmiştir. Hayatı kontrol edebilmek ona güven verir.
   

Sayfayı Paylaş