Buğday çimi Nasıl yapılır

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında I$ık tarafından paylaşıldı.

1. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Son zamanların popüler içeceginden yani Bugday ciminden bahsedecegim :)
    İnsan sağlığı ve genç kalmak için bulunmaz bir ilaçtır.Yorgunluğa,yaşlılara,halsizlere,kalp ve damar hastası olanlara en iyi ilaçtır.Yılda en az iki defa onar gün buğday çimi yapın ve yiyin.

100 gramında;

-Kemik gelişimini sağlayan 250 mg Flour,1100 mg fosfor,450 mg magnezyum,300 mg kükürt,400 mg potasyum,6 mg çinko,8 mg demir,1 mg bakır,10 mg kobalt,10 mg mangan ve yeter miktarda silisyum gibi mineraller bulunur.

-Çok miktarda B1,B2,B3,B6,12 vitaminleri ile A vitamini ve az miktarda C vitamini bulunur.

Buğday Çiminin Hazırlanışı ;
    Buğdayı yıkayın,bir kapa koyup üzerleri örtülünceye adar su ilave edini.Taneler su altında kalsın ve suyu emsin.Su azaldıkça,üstlerini öretecek kadar su ilave ediniz.

48 saat sonra süzün ve taneleri derin olmayan bir kaba yayınız.Tanelerin yarısı açıkta kalacak şekilde su ilave ediniz.Bir iki gün sonra çimlenirler.
    Bu sarımtırak,yeşilimsi çimleri koparıp sütle iyice karıştırarak içebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

2. Nehir

Nehir Admin Yetkili Kişi

Buğday çimi nasıl yapılır sayende öğrendim ışıkçığım artık üretime geçme vakti geliyor:) hadi buğday çimi ekelim
  3. Nursena

Nursena Admin

buğday çimi nasıl üretilir sorusuna cevap arayanlar için güzel bilgi kaynağı. Zaten ben buğday ekmeği yemekten büyük keyif alanlardanım.
  4. Buğday çimini ilk defa duydum iyiymiş.
  5. Buğdayı yıkayın,bir kapa koyup üzerleri örtülünceye kadar su ilave edin.taneler su altında kalsın ve suyu emsin.Su azaldıkça,üstlerini öretecek kadar su ilave ediniz ve buğday çiminin faydalarını göreceksiniz mutlaka..
  6. valla bende ilk defa duydum
  7. Murat

Murat Yönetici

AVM içerisinde 100 gram buğday çimi alabilir miyim reyonları açılsın.

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. 30 mg buğday çimi ne kadardir