Bu Nasıl Ayrılık-Yusuf Hayaloğlu

Konu, 'Şiirler' kısmında S€ssiz P€ri tarafından paylaşıldı.

1. S

S€ssiz P€ri Yeni Üye

Bu Nasıl Ayrılık-Yusuf Hayaloğlu

Hangi sevgili var ki, senin kadar duyarsız ve kalpsiz?
    Ve hangi sevgili var ki, benim kadar çaresiz?
    Hangi ayrılık var ki, böyle kanasın ve böyle acısın?
    Ve hangi taş yürek var ki, benim kadar ağlasın?
    Hangi gün karar verdin, küt diye çekip gitmeye?
    Hangi lafım dokundu sana, böyle inceden inceye?
    Hangi otobüs söyle, hangi uçak, hangi tren?
    Seni benden götüren, beni bir kuş gibi öttüren.
    Hangi kırılası eller dolanır, kırılası beline?
    Hangi rüzgar şarkı söyler, o ay tanrıçası teninde?
    Hangi çirkin gerçek uğruna, tükettin güzel ütopyamızı?
    Hangi boşboğazlara deşifre ettin, en mahrem sırlarımızı?
    Hangi cama kafa atsam?
    Hangi kapıyı omuzlayıp kırsam?
    Hangi meyhanede dellenip, hangi masaları dağıtsam?
    Bende bu sersem başımı, karakolun duvarına vursam.
    Kendimi caddeye atıp, arabaların altına savursam.
    Hangi tercih beni en hızlı şekilde öldürür?
    Hangi şekil öldürmez de, ömür boyu süründürür?
    [FONT=Book Antiqua]Kayıp ilanı mı versem, şehir şehir dolanmak yerine?[/FONT]
    [B][FONT=Book Antiqua]Ödül mü koysam, ölü veya diri seni bulup getirene?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi ayrılık var ki, böyle diş ağrısı gibi durmadan zonklasın?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi cam kesiği var ki, böyle musluk gibi içime damlasın?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hiç sanmam! ...[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hasta kalbim bunu bir süre daha kaldıramaz![/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Feriştah olsa, böyle eli kolu bağlı bekleyip duramaz.[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi mübarek dua,[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi evliya tesir eder, seni döndürmeye?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi aptal mazeret ikna eder, ateşimi söndürmeye?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Olur mu be! Olur mu?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Bu da benim gibi adama yapılır mı?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Aşk dediğin mendil mi?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Buruşturup bir kenara atılır mı?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Vefa bu kadar basit mi? Alınır mı? Satılır mı?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi hırsız çaldı, seni yırtık cebimden?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi pense kopardı bizi birbirimizden?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi uğursuz hamal taşıdı valizini?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi çöpçü süpürdü yerden bütün izini?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi yaldızlı otel çarşaf serip barındırdı?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi süslü manzara seni kolayca kandırdı?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi şarlatan imaj böyle çabuk ilgini çekti?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi pembe vaadler o saf kalbini cezbetti?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Dağ gibi adamı eze eze! ...[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi anası tipli parlak çömeze?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi alemlerde kahkahanı ettin meze?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi yamyamlara yedirdin o masum rüyamızı?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi mahluklar çiğnedi el değmemiş sevdamızı?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi bıçak keser şimdi benim biriken hıncımı?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi mermi dağıtır insanlara olan inancımı?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi bekçi, hangi polis artık zapteder beni?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Ve! ... Hangi su bağışlatır?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]
    [B][FONT=Book Antiqua]Hangi musalla temizler seni?[/FONT][/B][FONT=Book Antiqua]

[B][FONT=Book Antiqua][COLOR=red]BU NASIL AYRILIK!!![/COLOR][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][COLOR=red]
    [B][FONT=Book Antiqua][COLOR=red] [/COLOR][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][COLOR=red]
    [B][FONT=Book Antiqua][COLOR=red] Yusuf Hayaloğlu[/COLOR][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][COLOR=red][/color][/font][/color][/font][/color][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]

2. Yasenya

Yasenya Yeni Üye

Bu nasıl ayrılık ?

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Guzel bi siirmis tesekkurler...

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş