Brokolinin Faydaları Nelerdir

Konu, 'A | B | C | Ç | D' kısmında Beyhan tarafından paylaşıldı.

1. B

Beyhan Yeni Üye

Brokolinin Bedenimize Faydaları saymakla bitmez. Birde çorbasını yapınca..

Brokoli havuçta kinden daha fazla beta karoten bulunduğunu söyleyerek, bu sebeple yenilebilecek, suyu içilebilecek en iyi besinlerden olduğu biliniyor.Brokolinin ayrıca, B1 ve C vitamini ile dolu olduğu biliniyor yüksek miktarda kalsiyum, kükürt, potasyum ve selenyum maddeleri içeriyor.

Bu mucizevi bitkinin etken maddelerinden birisi de Sülforafendir. Bu kimyasal bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir. Aslında bu madde ABD ve bir çok Avrupa ülkesinde ticari bir ürün olarak satılmaktadır. Bu madde çimlenmiş brokoli tohumlarında 50 kat daha fazladır.

Brokoli bedeni kanser tehlikesine karşı korur Yapılan son bilimsel araştırmalar, Turpgiller familyasındaki sebzelerin kansere karşı bedeni koruduğu özellikle brokolinin yenilmesinin, akciğer, kolon (kalınbağırsak) ve prostat kanserlerine yakalanma rizikosunu iyice azalttığını ortaya koymuştur.Brokoli, yüksek oranlarda A vitamini kaynağı betakaroten ile C ve E vitaminleri içerir: Kalp hastalıklarına yakalanma, kalp krizi geçirme ve katarakt illetine tutulma gibi rizikoları da en aza indirger.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Kasım 2014
  2. Murat

Murat Yönetici

Haftada bir hanımların güzelce brokoli çorbası yapmaları sağlıklı besin tüketme adına güzel bir davranış olacaktır.

3. N

Nursultan Yeni Üye

ben brokoli çorbasını mutlaka yapmaya çalışırım oldukça vitaminli bir sebze

4. Orko

Orko Bilgi Sihirbazı.

Ben brokoli çorbasının içerisine süt koyuyorum harika bir lezzet veriyor. Ancak 2 3 günden fazla dolapta bekletmeden tüketmek gerekiyor.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş