Birinci Sınıfa Hazırlık İçin Anasınıfında Neler Yapılabilir?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

1. Hayal Gemisi

Hayal Gemisi Yeni Üye

Öğretmen çocuklara çizgi çalışması yapacaklarını, bu sayede parmaklarının güçleneceğini ve daha güzel yazı yazabileceklerini söyleyerek çalışma yapılacak kalemi tanıtır. Daha sonra kalemin nasıl tutulacağını uygulamalı olarak gösterir ve her öğrenciye büyük boy resim kâğıdı vererek serbest bir şekilde çizgi çalışmalarına rehberlik eder.

Bu sırada kalem tutuşlarına, masada doğru yerleşmelerine, dik oturmalarına dikkat edilir. Gerekli uyarılar ve yönlendirmeler yapılır.

Bir sonraki adım olarak boş resim kâğıtlarına öğrencilerde noktalar yapmaları istenir. Pastel boya ile yapılan noktalar daha sonra çizgi ile birleştirilir. Birleştirmekte zorlanan öğrencilere yapabilenleri izlemesi, nasıl yaptıklarına dikkat etmesi söylenir. Gereken öğrenciye bireysel yardım yapılabilir.

Bundan önceki yazılarım arasında paylaştığım çizgi çalışmalarından da faydalanarak birbirinden farklı çizgi çalışması yapımı için çocukları yönlendirebilirsiniz. Öğretmenlik hayatım boyunca çizgi çalışması çalışmaları birinci sınıfa hazırlık için en önemli çalışmalar arasına girmeyi başarmıştır.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş