Bir anlık hevesle alınıp hiç kullanılmayan şeyler

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

1. denizkızı

denizkızı Yeni Üye

Kimi zaman işimize yaramayacak şeyleri bile alırız. Bir an heves ederiz ben bunu kullanırım deriz; ama nedense bir kenara kaldırılır; senelerce kullanılmadığı olur. Şimdi size israf etmemeniz için alsanız bile bir süre sonra kullanmak istemeyeceğiniz şeylerin listesini vermek istiyorum.
    bf7170f0ba7749f1b8ffb5fee00470ce.jpg
    *Ekmek yapma makinesi: Bir süre sonra uğraşmak zor gelir ve ekmek yapma makinesini bir kenara kaldırdığımız olur.
    5439042832392b156698b70d.gif
    *Dambıl, koşu bandı, kondisyon bisikletleri, atlama ipi... daha birçok spor aletini alırız; ama çoğu zaman bir iki kullanımdan sonra pes edip odanın bir köşesinde süs niyetinde senelerce çürümeye terk ederiz.

*Pialtes topu: Ebru Şallı'ya özendiğimizden alırız.
    5439069c800a2adc65130ee2.gif
    *Gitar çalmayı öğrenmek için bir sürü para verdiğimiz gitar bir süre sonra rafa kalkar.
    543905618dfe4d1922ff912b.gif
    *Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız profesyonel işi bir fotoğraf makinesi alırsınız; ama her daim profesyonel çekim yapmak isteyeceğiniz ortamlarda bulunmak istemezsiniz bile.

*Elektronik sigara fazla arştırmadan evimizden içeri girer; bir süre sonra bunun daha zararlı olduğunu duyarız ve bir kenara kaldırırız.

*Çadır alırız kamp yapacağım. Tatile ihtiyacım olduğunda lazım olur deriz; ama nedense birçok kez otelde yer ayırtıp gitmek daha çok işimize gelir.

*Çok fonksiyonlu ajanda: İş adamları, öğretmenler bu ajandaları kullanabilir; ama bir öğrenci fazla tertipli değilse not tutmaktan hoşlanmıyorsa kullanmaz. Ve kitaplığımızda bu ajandamız ekstra yer kaplar.

*Kitap okuma lambası: Bırakın yorgan altında kitap okumayı; boş vakitlerimizde bile kitap okumuyoruz ki!

*Zikirmatik: Kimileri zikirmatiği alır; ama her zaman kullanmaz.

2. Murat

Murat Yönetici

Desinlere yapılan alışverişler her zaman evinizi antikacıya çevirecektir. Bizim evde de bazen görüyorum ne yazık ki.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş