Bir Anaokulundan Beklentileriniz

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Veliler anaokuluna öğrenci gönderirken genel olarak çocuklar oyun oynasın düşüncesi içerisine girmektedir. Asıl olarak ailelerin beklentilerini yüksek düzeyde tutmaları gerekmektedir. Aktif öğrenme ortamının yer aldığı anaokulunda çocuğun geleceği şekillenmektedir. 2- 6 yaşın çocuğun geleceğinde önemi büyük iken anasınıfında öğrenme ön plana çıkmaktadır.

Çocukları sorgulama yapmaya teşvik eden öğretim planı uygulaması gerçekleştirilmesi okul öncesi eğitimden beklentilerin artması yönünde velileri teşkilatlandırmaktadır.

Veliler çocuklarının arkadaşlık kurup paylaşmayı öğrenme becerilerinin gelişimine de katkı sağlamaktadır. Anaokulunda iyi bir eğitim alınması beklentisi zaten beklentiler içerisinde en önemli olandır. Eğitimde deneyimli öğretmenler yer almalıdır. Sevgi- saygı- dostluk ve empati çerçevesi içerisinde eğitim öğretim ortamına dahil olmalıdır.

Bol oyunlu ve eğlence ortamında çocuk kaliteli zaman geçirmeli ve sağlıklı beslenme alışkanlığını kazanabilmelidir.

Anaokulu çocuğun ilkokula hazırlandığı bir yer olmalıdır.

Sağlıklı, mutlu bir atmosfer çocuğa verilmeli; çocuk sosyalleşebileceği bir ortamda özgüven becerisini kazanabilmelidir.

2. Orko

Orko Bilgi Sihirbazı.

Çocuğumun aile ortamında olmasını ve hayata atılırken robotlaşmamasını isterim.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş