Bilişim Dersinin Hayatımızdaki Önemi Nedir?

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

Yeni eğitim öğretim dönemi ile birlikte bir çok sınıf öğrencilerine verilen bilişim dersinin hayatımızdaki etkileri nelerdir? bilişim dersinin ne gibi olumlu etkileri ve önemi vardır dilersiniz değinelim.

Bilişim zamanın getirdiği çok önemli bir gelişmedir, İnternet ile birlikte hayatımız bir çok alanda değiştiği gibi gerek cep telefonu, bilgisayar, tablet pc ve hayatın bir çok alanında gördüğümüz teknolojik aletler bilişim ile birlikte bizlere hizmet veriyorlar.

Bilişimin bir çok yararı bulunmaktadır, iletişim konusunda bilişim hızla bizleri birbirimize bağlar, internet sayesinde haberlere ve bilgiye çok daha kolay ulaşıp, bilinmesi gerekenleri çok daha net öğrenebiliyoruz. Bilişim sayesinde ağaç katliamına dur diyebiliyoruz ve gereksiz bir çok evrakı disklerde ve hafızalarda tutabiliyoruz.

Günümüzde devlet işlerinde bilişim tabanı sayesinde işler kolaylıkla yürümekte, bir çok işlem çabucak halledilmekte ve vatandaşların güvenliği için bir çok kolaylık sağlanmaktadır.

Bilişim ile entegre teknoloji o kadar büyüdü ki artık cep telefonu yazılımları ile akıllı evleri kontrol altına alabiliyor, anlık olarak nerede olduğumuzu kolayca tespit edebiliyoruz.

Bilişimin en önemli etkilerinden biriyse Ülkelerin savaş teknolojilerinde ki gelişmesidir.

2. a

ayşe Yeni Üye

Tam anlamı ile bilişimin ruhuna uygun davranırsak bir çok kolaylıkları daha getirecektir.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş