Bilgisayar Problem Çıkartmasın

Konu, 'Bilgisayar Pc' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Bilgisayarınızın kusursuz çalışmasını istermisiniz. Basit bir kaç bakım ile kusursuz bir bilgisayara sahip olabilirsiniz.

Yavaş çalışan bilgisayar tat kaçıran bir olaydır. Heleki işiniz aceleyse işte bu durumda iyice can sıkıcı olur. Peki hangi önlemleri alırsanız ve hangi bakımları yaparsanız bilgisayarınız hızlanır ?

Öncelikle bilgisayarımızı virüslerden korumalıyız.
    Bilgisayarınızda mutlaka bir virüs programı kurulu olmalıdır. ücretsiz ve iyi bir virüs programı için www.avast.com adresini inceleyebilirsiniz. Ev kullanıcılarına ücretsiz virüs programı yükleme hakkı tanıyorlar. Virüs programınız mutlaka otomatik güncelleme özelliğine sahip olmalıdır.

Harddisk lerin birleştirilmesini sağlayın.
    Harddiskler verilerimizin tutulduğu ekipmandır. Yeni bilgiler girildikçe bu elemanın içinde dağınık bir şekilde dururlar. Bilgisayarınızın içinde yüklü olan disk birleştirme programını çalıştırarak ayda en az 1 kez disk birleştirme yapın.

Fazla ve gereksiz programları silin
    Bilgisayarınıza meraktan yada bir defa kullandığınız ve şu an kullanmadığınız ne kadar program varsa denedim masasından programlar bölümünden kaldırın.

İşletim sisteminizi güncel tutun.
    Windows yada mac gibi işletim sistemlerinin güncellemelerini takip edin.

2. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Burada belirtilen noktalar en önemli noktalar bencede. Tabii ki ister istemez bazen sinir bozucu olaylar olabiliyor bilgisayarimizda. HIZ bencede en önemli olaydir bir bilgisayarda. Hizli olmayan bir bilgisayar nekadar iyi olursa olsun tatmin edici olmaz.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş