Bez Bebek Yapılışı - Bez Bebek Yapma

Konu, 'Süsleme Sanatı' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

1. yosun

yosun Süper Yönetici

Bez Bebek Yapılışı - Bez Bebek Yapma

Bezden bebekleri sevmeyen çocuk yoktur. Siz de denemek isterseniz yapılışını detaylı bir şekilde anlattık.
    Bez bebeği yapmak için
    Gerekli olan malzemeler :
    kumaş,
    elyaf,
    renkli keçe parçaları,
    iğne, iplik
    Yapılışı:

Kalıbı ister printer dan çıkarıp fotokopi ile istediğiniz ebatta büyütün, ister elinizde çizerek oluşturun.
    Gövdeyi, başı ve kolları kumaşa çizin ve Bütün parçaları kenarlarda biraz pay bırakacak şekilde kesin.
    Her bir parçayı içini doldurmak için yer bırakarak etrafından dikin.
    Ters çevirin.
    İçlerini elyafla doldurup açık olan yerleri de dikerek birleştirin.
    Gövdeye başı ve kolları bitiştirin.

Saçlarını orlondan kesip bir tutam olarak ortasından bağlayın bebeğin başına dikerek veya yapıştırarak tutturun.
    Gözleri için hazır oyuncak gözlerden kullanabilir veya bizim yaptığımız gibi keçeden kesip yapıştırabilirsiniz.
    İstediğiniz şekilde kıyafetler hazırlayın ve bebeğe giydirin.

Ekli Dosyalar:

2. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Geçenlerde benim kız bebeginin kafasını kopardı aslında o güzel kafadan güzel bir bez bebek yapmak istiyorum.

3. Nehir

Nehir Admin Yetkili Kişi

bencede bez bebekleri bütün çocuklar sever bende yapmayı düşünüyorum kızıma Işık o bebeğin kafasını bana ver:)))

4. Nursena

Nursena Admin

Çocuklugumuzda hep bez bebegimiz olsun isterdik o zamanlar bebek sahibi olmak çok lükstü.

5. Mina

Mina Yeni Üye

Bez bebeği olmayan cocuk varmıdır acaba :)

6. Murat

Murat Yönetici

Çocuklugumuzda özellikle bez bebk edinmek isteyenler kızlara çok gülerdim onlarda biz araba istiyoruz diye bize gülerlerdi sanırım.

7. Nehir

Nehir Admin Yetkili Kişi

Benim yoktu bez bebeğimde naylon bebeğimde yıllarr sonra calısmaya başladım ilk maaşıma esaslı iki tane bebek almıstım:)

8. Abdullah

Abdullah Yeni Üye

Bu tür bebekleri küçükken kuzenlerim hep yapmaya çalışıyordu ama güzel de oluyordu hala da var kuzenimde....

9. Misafir

Misafir Misafir

Bez bebek için hangi tür kumaş kullanılmalı?

10. Misafir

Misafir Misafir

Benim arkadaşımr. bunlardan birini teknoloji ve tasarım dersinde yapmıştı ve şu anda öğretmene gösteriyoR.Öğretmen onu yarışmaya sokucak.....:mad::mad::cool::cool::eek::rolleyes::rolleyes::eek: ben salagim mk

Sayfayı Paylaş