Beyaz Çikolatalı Pasta Nasıl Yapılır?

Konu, 'Börekler - Kekler - Pastalar' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

1. d

denizfeneri Yeni Üye

Pastaları hemen hemen herkes sever. Pasta sevmiyorum diyen biri ile çok az karşılaşırsınız. İnternette görüpte yapmayı düşündüğüm beyaz çikolatalı pasta tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Malzemeler:
    300 gram çiğ krema
    9 yumurta
    1 adet jelatin
    400 gram beyaz çikolata
    225 gram bitter çikolata
    10 çorba kaşığı toz şeker
    8 çorba kaşığı tuzsuz yağ
    Bitter çikolata bir kapta eritilir. Kek kalıbını güzelce yağlayın. Şeker, tuzsuz yağ ve 5 yumurta sarısını benmari usulü eriterek karıştırın. Krema kıvamına gelen bu karışım çikolata ile karıştırılır. Ayrı bir kapta yumurtanın akları güzelce karıştırılır ve iki karışım birleştirilir. Bu karışım kek kalıbına boşaltılarak 190 derece ısıtılmış fırında 50 ya da 55 dakika pişirilir. Ardından kek kalıbında soğumaya bırakılır.

Jelatin 2 çorba kaşığı suda eritilir. 225 gram beyaz çikolata eritilerek içine çırpılmış 4 yumurta akı ilavesi yapılır. Ardından 150 gram krema ilavesi yapılır. Jelatin ile beraber 4 yumurta akı karıştırılır ve çikolata karışımına ilave edilir. Kek enine kesilerek beyaz çikolata karışımı bu kekin arasına sürülür. Bir gece dinlendirilen kek dolaptan çıkarılır. Beyaz çikolata ve 150 gram krema kapta eritilerek soğuk kekin etrafı bu karışım ile kaplanır. Üzerini parça çikolata ile süsleyerek servise hazır hale getirebilirsiniz. Afiyet olsun...

2. Murat

Murat Yönetici

Lezzetini hisseder gibiyim, yaptığınız pastaların görüntülerini eklerseniz bizlere çok daha yardımcı olmuş olursunuz elinize sağlık.

3. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

beyaz-cikolatali-pasta-nasil-yapilir-1.jpg

valla bu benim azımı sulandırdı ya : )

Murat bunu beğendi.
  4. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Beyaz cikolatali pasta. Ismi bile yetiyor insanin caninin cekmesi icin. Cikolatali, cilekli pastalar bir baska guzel oluyorlar.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş