Bergen Ne Zaman Öldü?

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında m_uyar tarafından paylaşıldı.

1. m_uyar

m_uyar Yeni Üye

Ünlü Arabesk sanatcısı Bergen ne zaman kim tarafından öldürüldü, Bergenin hayatı hakkında bilgiler eklermisiniz. Bergen kimdi?

2. Murat

Murat Yönetici

1961 Ankara doğumlu,17 yaşındayken yaşadığı mutsuz bir gönül ilşkisi yüzünden P.T.T deki işini bıraktı.Aynı yıl Ankara''da ki Feyman gece klübünde şarkıcılığa başladı,bunun ardından Mersin,Adana ve İzmirde ki bir çok gazino,bar ve pavyonlarda şarkıcılığa devam etti.

Adana''da şarkı söylediği pavyona düzenlenen bir polis baskını sırasında Halis Serbest ile tanıştı ve evlendi. Kıskançlık nöbetleriyle ve şiddet uygulamalarıyla evliliklerini tahammül edilemez hale getiren eşi 1986 yılında İzmir de ki bir gece klübünde sahnede şarkı söylediği sırada Bergen''in yüzüne kezzap attı.Tek gözünü ve yüzünün bir kısmını yitiren Bergen bu sefer ''acıların kadını'' lakabıyla oldukça tanınmış bir arabesk müzik şarkıcısı oldu.

Bir filmin baş rolünde oynayan (Acıların kadını-1986) ve 11 tane albüm dolduran Bergen uzun bir süre popülerliğini ve başarısını korudu.

Ancak eski eşi Halis Serbest yakasını hiç bir zaman bırakmadı ve 15 Ağustos 1989''da bitip tükenmeyen tehditlerin ardından 28 yaşınadaki şarkıcıyı Kayseri''de ki bir gece programından sonra arabasıyla kaçırıp Mersin''e doğru ***ürürken Toros Dağlarında yol kenarındaki bir restoranda tabancasıyla vurarak öldürdü.

1994 yılında hayatı baş rollerini Bennu Gerede ve Kadir İnanır''ın paylaştığı ''Aşk ölümden soğuktur'' adlı filme konu oldu.

[​IMG][​IMG]

3. Nehir

Nehir Admin Yetkili Kişi

Bergen çok güçlü bir sese sahipti zamansız gitti

4. Misafir

Misafir Misafir

neden öldürüldü...

5. Misafir

Misafir Misafir

6. Misafir

Misafir Misafir

Mekani cennet olsun ve nur İÇİnde yatsin (bergen) belgİn sarilmiŞer Şunu unutmayalim kİ her canli bİr gÜn muhakkak ÖlÜmÜn tadini alacaktir....:(

7. Şaban

Şaban Yeni Üye

norveç'in adana'sı.

8. Misafir

Misafir Misafir

onu vuran mahluk ne yapıyor şimdi mutlumudur acaba

9. DYGDUYGU

DYGDUYGU Misafir

Bergen mersİn doĞumludur ve aİlesİ halen mersİnde yaŞamaktadir.

10. ilker

ilker Misafir

bergeni öldüren kocası olacak böyle kıskançlıkmı olur ya

11. Misafir

Misafir Misafir

çok sevdigim bişr sanatçı halis denilen adamı bana malatyaya gettirsinler ona ne yapacagımı görürler

12. Maide

Maide Yeni Üye

Bergen'e çok yazık oldu Allah rahmet eylesin

13. Misafir

Misafir Misafir

geçtiğimiz gün kocası bi platformda yaşananları anlattı izledim. çok seviyordum ölümüne seviyordum ve sahneye çıkmasını delice kıskanıyordum dedi. o günden sonra hayatına kimse girmemiş ve hala bergeni sevdiğini söyledi. keşke kendini öldürseymiş.

14. Misafir

Misafir Misafir

:mad:lanet olsun ona insan dışı yaratıklar böyleleri

15. Bengü

Bengü Yeni Üye

Bergen'in ölümü çok hazin

16. Misafir

Misafir Misafir

17. hasanlive

hasanlive Misafir

bana göre bergenin yüzüne aslında hiç kezzap atılmadı resimlere dikkatlice bakınca anlayabilirsiniz
    kezzap olayı bana göre acıların kadını olarak pazarlama stratejisi

18. alev

alev Yeni Üye

sevgili bergen cinayete kurban gitti

19. Misafir

Misafir Misafir

BuNU yapan insan OLamaz :mad:

20. Elif Dilara

Elif Dilara Yeni Üye

Bergen kıskançlık kurbanı oldu

Sayfayı Paylaş