Bel ve Boyun Ağrısına Hangi Spor İyi Gelir?

Konu, 'Sağlık Egzersiz' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

Bel ve Boyun ağrısına iyi gelen sporlar nelerdir, bu sporların hangileri olduğunu öğrendiğimiz de doğru ve sağlıklı spor yapmış olacağız. Her yapılan spor bele iyi gelmez, bu nedenle spor yaparken seçimlerimize sağlımıza göre dikkat etmeliyiz.

Bel ve boyun ağrılarına en iyi gelen spor türü yüzmedir.
    Şayet bir kişi bel ve boyun ağrısı çekiyorsa kasının gerginliğini azalttıktan sonra kasın gerilmesine bağlı olarak zaten ağrı ön plana çıkmaktadır. Ağrı vücut için bir alarm yöntemidir. Vücutta bir sorun olduğunda kas gerildiği zaman ya da tutulduğunda vücut alarm verir. Ağrı aslına bakılacak olursa erken uyarıdır. Şayet yüzme bilmeyen yada yüzme imkanı olmayanlar için fizik tedavisinde bir takım bel ve boyun egzersizleri ayrı ayrı uygulanır.

Ekli Dosyalar:

2. e

emine Yeni Üye

Bel ağrısına yüzmenin iyi geldiğini duymuştum, bir ara sürekli yüzerek bel ağrımdan kurtuldum.

3. e

evde fizik tedavi Yeni Üye

Suyun relaksasyon yani gevsetme özelliği ve yüzme esnasında tüm vücut eklem ve kaslarının çalışması sayesinde sağlıklı bir omurgaya sahip olabilirsiniz

4. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Acikcasi eskiden cok yasadigim bir sorundu pc basinda cok oturmaktan ve yalnis oturuyordum. Nasil oturdugumuzda cok önemli bu konuda, sonra spora felan basladim baya agirlik verdim spora kaslarimi boynumu felan calistirinca duzelme oldu. Oturdugumuz sandalyede cok cok önemli bu konuda .

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş