Bebek Örgü Etek Ceket Yapılışı 2012

Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında mavimelek tarafından paylaşıldı.

 1. mavimelek

  mavimelek Yeni Üye

  Bebeklere Örgü Etek Ceket Örülüşü
  Bebek Örgü Etek Ceket Anlatımlı
  Örgü Etek Ceket Modeli Yapılışı

  Bebek Örgü Etek Ceket

  Ön Bebe Akıllı yünümüz ile 50 zincir çekerek belden eteğe doğru örmeye başlayalım.
  1. ve 2. sıra 47 adet trabzan
  3. sıra 2 zincir çek ve 2. trabzanın arasına bat.
  Aralarında 1 er zincir olan toplam
  4 trabzan yap, 2 zincir çek 2 trabzan ileri battıktan sonra tekrar 2 zincir çekip sonraki 2. trabzanın arasına bat. dan sonrasını sıra sonuna kadar devam ettir.
  4. sıra * 4 zincir çekip ilk trabzan arasına bat, 4 zincir çekip 4. trabzan arasına bat * dan sonrasını sıra sonuna kadar devam ettir. Her sıra başında 2 şer zincirlik artırmalar ile evaze görünümü vererek toplam 2 trabzan sırası + 14 dilim sırası olduğunda bitir.

  Arka Ön ile aynı şekilde örelim.
  Askılar Arka etekten yanlarda 5 er cm bırakarak
  7 şer trabzan eninde 25 cm askı örelim.

  Dikiş Etek yan dikişlerini yapalım. Askıların ön parçadaki karşılıklarına 1 er adet düğme dikelim.

  KURVAZE CEKET

  Arka Bebe 100 yeşil yünümüz ile 48 zincir çekelim ve üzerine 46 trabzan yapalım. 10 sıra ördükten sonra kol kesimini sırası ile 3-2-1-1 trabzan eksilterek uygulayalım. 21. trabzan sıramızın bitiminde arka yaka için orta 12 trabzanı kapatalım. Yanlarda kalan 10 ar trabzam 1 sıra daha ördükten sonra bitirelim.

  Sağ Ön 48 zincir çekelim ve üzerine 46 trabzan yapalım. 1 sıra ördükten sonra ceketimizin ön kurvaze kısmından 2. sırada
  1 trabzan ve devamında her sırada 5 defa 2 şer , 7 defa 3 er trabzan eksiltelim. Bu arada 10 sıra ördükten sonra aynı zamanda kol kesimini de 3-2-1-1 trabzan uygulayalım. Kol ve ön kurvaze kesiminden sonra kalan 10 ilmeğimizi toplam örgü sıramız 22 olduğunda bitirelim.

  Sol Ön Sağ ön parçanın aynası olarak hazırlayalım.

  Kol 37 zincir çekelim ve üzerine 35 adet trabzan yapalım. 7 sıra ördükten sonra eksiltmelere başlayalım. Kol parçamızın her iki yanından 8. ve 9. sıralarda 3 er trabzan eksiltelim. 10 sıramız da tekrar 3 er eksiltme yaparak bitirelim.

  [​IMG]

  Etek ve kol ağzı motifleri

  Arka beden ve sağ ön beden yan dikişini yapalım. Sol ön beden içte kaldığından dolayı kalınlık yapmaması için etek ucuna motif yapmayacağız.
  1 sıra Etek trabzan sırasının üzerine yapılacak. * 2 zincir çek, dola ve 2 trabzan ileri bat, aynı
  trabzan deliğinden aralarında 1 er zincir olan 4 trabzan oluştur. 2 zincir çek 2 trabzan ileri
  bağla. * dan itibaren sıra sonuna kadar tekrarla. 2. sıra *4 zincir çek 1 ve 2. trabzan aralığına bat, 4 zincir çek 3 ve 4. trabzan aralığına bat. * dan sonrasını sıra sonuna kadar tekrarla.
  3. sıra 1. sırayı 2 dilimin arasından 4 trabzan çıkararak tekrarlayalım. Desenimizi kol ve etek
  ucunda 3 sıra dilim olacak şekilde uygulayalım.

  Dikiş Beden sol yan dikişini ve omuz dikişlerini yapalım. Kol altlarını kapattıktan sonra bedene tutturalım. Sol yanda dilim motif bitimine 2 adet ve sağ yanda içten 1 adet inci düğme dikelim.

  [​IMG]

  ŞAPKA

  Yeşil yünümüz ile 68 zincir çekelim. Üzerine 65 trabzan yapalım. 16 trabzan sırasından sonra 2 sıra dilim olacak şekilde desenimizi koyalım.

  Dikiş Arka dikişini yapalım. Önden 2. trabzan sırasından sonraki 4 sırayı ve 9. trabzan sırasından sonraki 4 sırayı pli yaparak tutturalım. Bağcıklarımızı iki kat yün ile dilim motif başlangıç sırasından zincir çekerek oluşturalım.

  PATİK

  14 zincir çekelim ve üzerine 14 sık iğne yapalım. Dönerek 3 sıra sık iğne yaparken, her sırada iki uçta 2 şer sık iğne artıralım. 2. sıranın bitiminde toplam 36 sıkiğne yapmış oluruz. Üzerine 2 sıra trabzan yapalım. Ön orta 5 trabzanımızı her sıra başında 1 er artırarak 3 sıra örelim ve patiğin üst kısmını oluşturalım. Bilek ile birleşirken elde ettiğimiz 7 trabzanımızı ve bilek çevresine yapacağımız 16 trabzanı toplam 2 sıra daha örelim. Üzerine 2 dilim motifi ördükten sonra bitirelim. Son trabzan sırasının içinden kurdele geçirelim.

  [​IMG]
  Bravo, Bebe 100 - Yeşil 2 x 100 gr
  Bravo, Bebe Akıllı 3 x 50 gr
  Örgü Trabzan
  Tığ 4 mm
  İlave malzeme 5 adet inci düğme
  Ölçüler 6 ay, (9 ay), 18 ay
  Örgü açıklamaları (9 ay) içindir.
  ASKILI ETEK
   
 2. açelya

  açelya Yeni Üye

  Uyyyy çok tatlı şu bebek kıyafetine bakın
   
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Blogdan Haberler

 • 2016 Yılbaşı Hediye Önerileri Yazar Goksel. Evet yeni yıl geliyor herşey süperde hediye alınacak çok kişi var unutmayın. Peki 2016 yeni yılı için kime ne hediye alacağınızı düşündünüzmü. Ben düşünmedim açıkcası ve kafam iyice karışık....
 • Souq 28-29 Kasımda Karaköy’de Yazar Goksel. Souk Karaköy her ay farklı konsept ile kurulan bir pazar desek doğru olur sanırım. 28-29 Kasım‘da ise Souq Karaköy el yapımı işler temasıyla kurulacak. Kendi dallarında profesyonellerin işlerini...
 • Misophonia Hastalığı Nedir ? Yazar Goksel. Aslında Misophonia hastalığı hakkında eminimki çok az kişinin bilgisi var. Hayatta bir çok yerde belki günde onlarca kez karşılaştığımız ağız şapırdatma, sakız patlaması, sakız çiğnenirken çıkan...
 • Bu kediler çok farklılar, farklı kedi türleri… Yazar Goksel. Kediler en sevdiğim hayvanlardan birisidir ki bütün hayvanları severim. Hayatta hiçbirşey onlar için sorun olamaz. Canları nasıl takılmak isterse öyle takılırlar. Kedi cinsleri arasında ne kadar...
 • 2016 Yılbaşı Gecesi İçin Ucuz Gece Kıyafetleri Yazar Goksel. 2016 senesine girmemize sayılı günler kaldı. Yeni yıla nerede ve nasıl gireceğimiz kesinlikle önemli. Eee ne demişler yeni seneye nasıl girersen hep öyle geçer. Peki yılbaşı gecesinde nasıl bir...

Çevirim İçi Misafirlerimiz

 1. Goksel
Toplam: 729 (üye: 1, misafir: 648, bot: 80)