“Bebeğim Kocaman” adlı şarkı;“Hiç büyümeseydik, ne olurdu?”

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Sanat:

Plastirin tablosu yapılır. Mukavva kare şeklinde kesilir. Değişik renklerdeki plastirin hamuru masaya konulur. Çocuklar istedikleri renk plastrini mukavva üzerine yayma çalışması yaparlar. Çocuklar mukavva üzerinde oluşturulan yumuşak tabaka üzerinde kalemle değişik çizimler yapmaları için yönlendirilirler.

Müzik, Oyun Hareket:

“Bebeğim Kocaman” adlı şarkı ritim aletleri kullanılarak söylenir. Şarkı sırasında sınıftaki bebekler kullanılır.

Bebeğim Kocaman

Bebeğimkocaman onu tutamam.

Ninniler söylerim hiç uyutamam.

Oynayıp gülüyor bizi süzüyor.

Mamasını yemiyor beni üzüyor.

“Bebekken nasıl emeklerdin?” adlı yarışma ile çocuklar küçüklüklerinde emekledikleri gibi emekleyerek birbirleri ile sınıf içinde yarış yaparlar.

Fen Matematik:

Öğrencilerin ellerine değişik renklerde ipler verilir. “Bu iplere istediğiniz şekilleri verebilirsiniz.” denilerek yere oturularak halının üzerinde değişik şekiller oluşturulur. Oluşturdukları şeklin ne olduğu sorulur. Ne gibi sesler çıkardığı vb. ifadeler kullanılarak hayal gücü geliştirici etkinlikler yapılır. “Hiç büyümeseydik, ne olurdu?” sorusu çocuklara sorulur. Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerini anlatmaları sağlanır.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş