Başörtüsü Takmak Hangi Okullarda Serbest

Konu, 'Liseler ve İlköğretim' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

1. d

dilek öğretmen Yeni Üye

Başörtüsü takmak hangi okullarda yasak değil türban yada başörtüsü takmak tüm okullarda serbest mi bırakıldı?

Bugün itibari ile resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren okullarda kıyafet serbestliği yönetmeliğine göre artık tek tip kıyafet devri kapanmış oldu. 2013-2014 eğitim öğretim yılını kapsayan yönetmeliğe göre, imam hatip okullarında sadece meslek derslerinde değil, tüm derslerde, diğer okullarda ise seçmeli Kur'an-ı Kerim dersini seçen kız öğrenciler ders işlenirken başlarını örtebilecek. Yani imam hatip okulları hariç diğer okullarda normal derslerde başörtüsü halen yasak bir konumda

2. E

Elif Dilara Yeni Üye

Üniversitelerin hepsinde serbest diğer okullar ne durumdadır hiçbir bilgim yok

3. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Milli Eğitim Bakanı, “Tartışmaların mevcut statükoya çok alışmış olmamızdan ve alışkanlıklarımızı terketmenin verdiği tedirginlikten kaynaklandığını düşünüyorum. Yeni uygulamayla birlikte bu endişeler ortadan kalkar umarım.” diye konuştu.
    Okullarda başörtüsünün serbest olmasına ilişkin ise Dinçer, “Kur’an-ı Kerim derslerinde başörtüsü takılabileceğine yönelik bir düzenleme yaptık. İleride neler olur, o konuda birşey söylemem zor.” dedi.

orta öğrenimde bunun içinde diye düşünüyorum.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş