Basketbolda Zıplama Teknikleri Nelerdir

Konu, 'Spor' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

1. a

abrek Yeni Üye

Baskette Zıplama Teknikleri,
    Basketbolda En iyi Zıplama Teknikleri,

Basketbol da Zıplama teknikleri:

1- ilk olarak en az 40 cm uzunluğunda iki tane engel bulmalı ( sehpa, çanta.... ) Daha sonra bu engelleri aralıklı bir şekilde koyun. Engeller konduktan sonra üstlerinden zıplayabildiğiniz en üst noktaya kadar zıplayın.Bu hareketi 1 set 10 defa olacak şekilde 3 setten yapın.

2- İlk alıştırmanın ardından duvara sırtınızı yaslayarak çömelin (sandalyeye oturur gibi ama altınızda sandalye olmayacak..)Neyse bu şekilde 1,5 dk. bekleyin. Bunu da 3 defa yapın.

3- Engellerden bir tanesini aldıktan sonra çift ayak bi sağa bi sola zıplayın. Bunu da 3*10 setten yapın. Set aralarında 2 dk. dinlenme de war.

4- 38*39;ün aynısı ama bu sefer tek ayak olacak.

5- Daha sonra zıplayabildiğin kadar ileriye zıpla ve yere değdiğin anda bi daha zıpla(durmak yok). Bu şekilde bunu 10 defa yine 3 set halinde yap.

6- Son olarak da konulan engellerden bi tanesini alıp üzerine in çık yaparak 3*10 setten yapabilirsiniz. Ama bu son olan yapılmayadabilir.

2. p

pepe Yeni Üye

Basketbolda yüksek zıplamak gerçekten çok önemli

3. M

Misafir Misafir

arkadaşlar siz bişi sorcam şimdi boyum 1.77 kilom 88 biraz fazla kilo biliyorum. nese , 2.50cm lik potanın filesine zor değiyor ucu ucuna . acaba daha çok zıplamam için ne yapmam gerekiyo

4. Şaban

Şaban Yeni Üye

ıyıymıs bır arada denenmelı yaa benım de gelısmesı gereklı hem de cok

5. Şuşu

Şuşu Yeni Üye

smaç deniyor sanırım bu zıplamalara

6. Şuşu

Şuşu Yeni Üye

basketbol keyifli bir spor dalı

7. Şaban

Şaban Yeni Üye

Basketbolu salonda oynamakdan büyük zevk alıyorum

8. e

ege Misafir

9. c

cem Misafir

10. M

Misafir Misafir

Havanız kime yaşım 15 boyum 1.95 kilom 96 ve ters smaç basıyorum galatsaray sağ forvet oynucusuyum 1 ay sonra istanbulda galatasaray da oynucam ve daha ilersinde inşlh milli olcam :cool:

11. M

Misafir Misafir

arkadaşlar benim yaşım 13 boyum 1.73 standart potaya smaç basmama 10 cm falan kalıyo sizce iyimi

12. M

Misafir Misafir

boy 1.80 her türlü smaçın potasını ağlatıyorum neyin kafasındasınız siz:)

13. M

Misafir Misafir

arkadaşlar benım boyum 178 cm kilo 68 potanın cemberine asılıyorum sizce iyimi tahminime göre 35 cm fln zıplıyorum bu arada yaş 15

14. M

Misafir Misafir

bende 185 boy var 305 potaya degıorum 280 potaya rahat basıorum balşyoz falan bana bi teknık soleın nasıl zıplıım

15. M

Misafir Misafir

Bende 13 yaşındayım 1.76-1.79 boyum var bizim okulun potaları diğer potalardan biraz daha yüksek ama zıpladıgımda cembere deyebiliyorum diğer potalarda smaç basabiliyorum ve sınıftaki 190 lık arkadasımla aynı noktaya zıplıyorum :D en önemli olanı baldır ve bacak kaslarınızı son seviyeye ulaştırmak ben basketçi ve yüzücü olduğum için baldırımdaki kaslar 4 parçaya ayrıldı size tavsiyem uzun adımlarla koşun ağırlıkla çöküp kalkın bacak kaslarınız kuvvetlenir çekebiliyorsanız barfiks cekin bu biraz daha az etkili ama boyun uzamasını saglar ve en son olarak merdiven yada onun gibi yüksek bi yerden asagı atlayıp durmadan en yüksege kadar zıplayın bunu her seferinde yüksekliği arttırarak yapın kısa sürede etki edicegine inanıyorum kolay gelsin :)

16. M

Misafir Misafir

ben 15 yaşındayım 1.78 boy 67 kg ım standart potaya değebiliyorum haftaya smaç bascam nş.

17. a

alev Yeni Üye

Basketbolda sıçramak gerçekten çok önemli

18. M

Misafir Misafir

15 Yaşındayım boyum 190 kilom 89 sizce nasıl ?

19. E

Elif Dilara Yeni Üye

Basketbolda sıçrama gerçekten önemlidir

20. M

Misafir Misafir

13 yaşındayım, boyum 1.85 kilom 82 ve çemberin altındaki fileye asılıyorum ve çembere deymeme çok az kalıyor.Sizce nasıl arkadaşlar iyimi ?:confused:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş