Baş Ağrısından Korunmak İçin En Etkili Yollar

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Baş ağrısını yok etme konusunda etkili olan yöntemleri araştırırken sizlere önereceğim fikirleri okuyunca gerçekten çok şaşıracaksınız.
  *Biraz sonra bir lokantaya girip iyi pişmiş lezzetli bir bonfile yediğinizi hayal etmek ya da sevdiğiniz çikolatalı browni'nin yanında vanilyalı dondurma yiyeceğinizi hayal etmek de sizlerin istemediğiniz o baş ağrısını hafifletmeye yetecektir.
  *Gözlerinizi kapatarak bir deniz kenarında ya da sizi rahatlatacağına inandığınız bir yerde bulunmanız yeterli olacaktır.
  *Başınızın ağrıdığını düşünmekten sizi uzaklaştıracak fikirlere odaklanmak sizler için yeterli olacaktır. Yemek yapmak, kitap okumak, yürüyüşe çıkmak bu fikirler arasında yer alabilmektedir.
  *Bazı sanatsal aktivitelerle ilgilenmek de sizler için yararlı sonuçlar verecektir. Resim yapmak, heykel yapmak, hiç yapmadığınız sanatsal etkinlikleri denemek bunlar arasında yer alabilir.
  *Sizi baş ağrınızdan uzaklaştıracak şiir, kompozisyon ya da deneme yazmak istediğiniz ağrıdan uzaklaşabilmenize yardımcı olacaktır.
  *Sizi mutlu edecek bir şarkıyı dinlemeniz de yeterli olacaktır. Sevdiğiniz bir parçayı açın ve dinleyin.
  *Gülmek da baş ağrınızı hafifletecektir. Sizi mutlu eden bir hikayeyi dinlemek ya da kahkaha atmak sizi rahatlatacaktır.
  *Ilık bir duş alın ve aromatik yağlarla masaj yaptırın. Böylece baş ağrınız üzerinde hafifleme meydana geldiğini görebileceksiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş