Bana büyü yapıldığını veya yapılmadığını nasıl öğrenebilirim ?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Abdullah tarafından paylaşıldı.

1. A

Abdullah Yeni Üye

Büyü yapılıp yapılmadığını nasıl öğrenebilirim
    Büyü yapanı bulmak mümkünmü ?
    Bana büyü yapanı nasıl öğrenebilirim ?

Sevgili Hocam, evimde, içinde benim ve annemin adının yazılı olduğu 7 adet muska bulduk.
    Cami hocasına gösterdiğimizde, bana bir kötülük gelmesi için yapıldığını söyleyebildi sadece. Sizden öğrenmek istediğim, bunun ne için yaptırılmış olduğunu ve kimin yaptırdığını bulabilir misin

Demek ki, alınan ve ulaşılan bilgilerin ancak yüzde biri doğrudur. Yüz tane yalanın içinde bir tane doğruyu nasıl bulacaksınız, onun doğru olduğundan ne kadar emin olacaksınız? Diyelim ki, sizin de şüphelendiğiniz birisinin yaptığını söylediler. Bu kişi de bir yakınınız olsun. O kişiye gittiniz, ne diyeceksiniz? "Bana sen mi muska yazdırdın?" diyeceksiniz.

Doğruluğundan yüzde yüz emin olmadığınız bir konuda bir yakınınızı zor durumda bırakmanız ne kadar sağlıklıdır? Hiç yoktan bir husumet, bir nefret, bir düşmanlık kapısı açmış olmaz mısınız? Olur ya, o kişinin yaptırdığını farz edelim. Size itirafta mı bulunacak? "Evet, ben yaptım" mı diyecek? Demeyeceğine göre, sonuç ne olacak? Sonuç belli, kargınlıklar, dargınlıklar, dedi kodular, pireye kızıp yorgan yakmak gibi öfkeyle hareket etmeler birbiri peşi sıra dizilecektir? Ya gerçekten size adres verilen o kişi değilse, hiç yoktan başınıza bir dert, bir bela sarmış olmaz mısınız?

Pekiyi ne yapmalı? Nasıl bir yol izlemeli? Yapılacak şey belli. Böyle bir muska bulduğunuzda hiç canınızı sıkmayacaksınız, moralinizi bozmayacaksınız, bir korkuya ve endişeye kapılmayacaksınız, "kim yaptı, niçin yaptı, ne niyetle yaptı" gibi sözlerle kendinizi yormayacaksınız. Bir kere, her yapılan büyü tutsaydı, her yazılan muska zarar verseydi, kimsenin yaşamaması lazımdı.

Öyleyse nedir, meselenin aslı? Her şeyden önce Allah bir kişiye zarar vermeyi murat etmemişse, kimse kimseye zarar veremez. Bunun için Allah'ın kudretine ve hükmüne bağlanmak, Ona dayanmak ve Ona yalvarmak lazım. Bir kişi bize büyü ve benzeri yollarla zarar vermeye mi kalkıştı?

Bunun farkına vardığımız andan itibaren tek yapacağımız bir şey varsa, o da Peygamberimizin yaptığı ve öğrettiği şekliyle Allah'a sığınmak, o kötülüğü ve kötü kişileri Allah'a havale etmek, Felak ve Nâs surelerini okuyarak istiazede bulunmak, âyetelkürsi gibi âyetlerle Allah'ın koruması altına girmek ve Peygamberimizin özel duası olan Cevşenü'l-Kebir duasını okuyarak hakkımızda şefaatçi yapmaktır. Böyle olursa, ne dostumuzu düşman gibi görmeye kalkarız, ne de önümüzü ve günümüzü karartmamış oluruz. Allah hepimizin yâr ve yardımcısı olsun.

1. Müslim, Selâm:123.

Mehmet Paksu
    BUGÜN

2. B

Bamsı Beyrek Yeni Üye

Büyü yapana da yaptıranada çok büyük günahı var

3. Murat

Murat Yönetici

fal ile ilgili ayetler,falcılıkla ilgili ayetler, kuranda falcılık hakkında ayetler,falcılık ile ilgili ayet,kuranda geçen falcılıkla ilgili ayetler

MAİDE : 3 – Leş, kan, domuz eti, Allah’tan başkasının adı anılarak kesilen; boğulmuş, vurulmuş, yukardan düşmüş, boynuzlanmış, canavar yırtmış olup da canlı iken kesmedikleriniz; dikili taşlar (putlar) üzerine boğazlanan hayvanlar ve fal oklarıyla kısmet (şans) aramanız size haram kılındı. Bunların hepsi doğru yoldan çıkmaktır. Bugün kâfirler, dininize karşı ümitsizliğe düşmüşlerdir. Onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün dininizi kemale erdirdim, size nimetimi tamamladım. Size din olarak İslâmı beğendim. Kim açlıktan daralır, günaha istekle yönelmeden bunlardan yemek zorunda kalırsa, ona günah yoktur. Çünkü Allah bağışlayan, merhamet edendir.

MAİDE : 90 – Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş