Bambu Nasıl Çoğaltılır ?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Bambu Bitkisi Nasıl Çoğaltılır ? , Bambu Çoğaltılması ,
    Bambu Nasıl Sulanır ? , Nasıl Bakılır ? ,

Bambu Bitkisinin Çoğaltılması

Bambuyu isteğimize göre küçük parçalara keserek belli bir süre suya koyarak köklenmesini sağlamalıyız.

Bu işlemden sonra köklenmiş dalımızı yeni bir saksıya uygun toprak ve uygun saksıya dikerek yeni bir bambu bitkisi elde edebiliriz.

Bambunun suda kalan kesilmiş bölümünü hava akımından korumak amacıyla bu bölümü dondurucu silikon veya mum gibi cisimlerle havayla olan ilişkisini kesmeliyiz.

Zamanla suyun üstünde kalan kısım yaprak vermeye başlayacaktır.

1. ve 2. bambularımıza da aynı sulama, yetiştirme ve bakım işlemlerini uygulamalıyız.

2. Ziyaretci

Ziyaretci Misafir

merhabalar benimde iktane bambum var atni resimdeki gibi yalnizz okadar cok uzadilarki vazonun dengesini bozuyolar nasil neyapmam gerekiyo acaba onu kesip suyami koymaliyimm?

3. Kara

Kara Member

Bambular evde rahatça büyütebileceğiniz çiçekler yemyeşil görüntüleriyle evinize farklı bir hava katacaktır.

4. Misafir

Misafir Misafir

sorulan soruya sayın karanın verdiği cevap gerçekten müthiş

5. Misafir021

Misafir021 Misafir

öncelikle iyi günler ben 40 cm boyunda bambu almıştım. 1 ay oldu. 3 hafta önce bambuyu tam ikiye böldüm. birisi köklüydü ve üzerine mum döküp kapattım. bu parça sağlıklı ne zaman yaprak verir ve uzar? 2. sorum ise diğer parça hala köklenmedi yaprakları canlı ve büyüdü.:confused::confused: ne yapmalıyım. bu barça ne zaman büyür?:( lütfen yardım edin resimleri: 1. parça:[​IMG]
    2. parça: [​IMG]

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. bambu çiçeği nasıl çoğaltılır

,
  2. bambu nasıl çoğaltılır

,
  3. bambu çoğaltma

,
  4. bambu nasıl çoğalır,
  5. bambu çoğaltılması,
  6. şans bambusu nasıl çoğaltılır,