balgam nasıl sökülür

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

1. Nehir

Nehir Admin Yetkili Kişi

Balgamla ilgili annemin bana uyguladığı bir yöntem var aşağıdakilerin dışında, 1 tatlı kaşığı bal içine yarım ceviz eziyoruz bir kaç damlada limon damlatıp bu karışımı gün içinde 3-4 kere tekrarlıyorduz oldukçada etkili oluyor.

Adaçayı, ada soğanı, hayıt, havuç ve enginar balgam söktürücü etki gösterir.
    Antep fıstığı öğütülür, balla karıştırılır yenirse öksürüğe iyi gelir ve balgam sökücü etki gösterir.
    Andız otunun balgam sökücü özelliği vardır. Bir su bardağı dolusu soğuk suya yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış andız otu kökü eklenir. Bu 8-10 saat demlenir ve sonra süzülür. Bu karışımdan her gün sıcak olarak 2 bardak içilir. Anason balgam söktürücü özelliği vardır. Tohum çay gibi demlenir ve içilir.
    Ayçiçeğinin çiçeği ve yapraklarından hazırlanan çay, balgam söktürücü etki gösterir.
    Ayrık otu balgam söktürücü etkisi vardır. Ayrık otu kökü kaynatılır çayı yapılır. Bundan günde 2-3 bardak içilir. Balgam sökücü olarak, bala tuz katılır ve yenir. Boy otu balgam söktürücü etki gösterir.
    Ciğer otu balgam söktürücü etki gösterir. Ciğer otu kaynatılır ve suyu içilir.
    Civan perçemi balgam söktürücü etkisi vardır. Günde 1-3 bardak civan perçemi çay tatlandırıcı kullanmadan aç karnına içilmelidir.

2. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Öksürük ile birlikte gelen balgamın nasıl sökülecegini anlatan konu için teşekkürler canım

3. birtanem16

birtanem16 Yeni Üye

Balgam sökücü olarak ilaçları eczanedenmi almalıyız? Evde balgam sökecek bitkisel ilaçlar varmı ?

4. BELGİN

BELGİN Yeni Üye

Bildigim kadarı ile özellikle sigara içenlerde ve solunum yolları rahatsızlıklarıyla ortaya çıkan balgam olayı zor bir durumdur.Hele kişi balgamı sökemiyorsa bu daha çok rahatsızlık teşkil eder.

yasambu.com/forum olarak şimdi sizlere balgam nasıl ve neden oluşur balgam tedavisi ve balgam söktürücü bilgileri aktarıyoruz

Solunum organlarının salgıladığı, ağızdan dışarı atılan sümüksü maddeye Balgam denir. Balgam tek başına bir hastalık değildir ve solunum yollarında bir miktar balgam bulunması normaldir. Balgam rahatsız edecek derecede çoksa ve rengi değişmişse bir hastalığın belirtisi olabilir.

Balgamın rengi hangi hastalıktan kaynaklandığını bulmakta önemlidir. Siyah ve gri renkte balgam sigara dumanı, kömür tozu ve hava kirliliği gibi nedenlerle oluşur. Kırmızı, kanlı balgam geliyorsa akciğerlerle ilgili ciddi bir rahatsızlığın habercisi olabilir. Kronik bronşit, zatürree, tüberküloz gibi solunum yolu iltihaplarında sarı renkte balgam görülür. Şeffaf balgam astımın tipik özelliğidir. Bu balgam oldukça yapışkandır ve hasta balgamı atmakta zorlanır.

Balgam Tedavisi için öncelikle balgamın nedenini bulmak ve bir hastalıktan kaynaklanıyorsa hastalığın tedavisine başlamak gerekir. Bununla birlikte, balgam şikayetini azaltmak için balgam söktürücü ilaçlar ve şifalı bitkiler kullanılabilir.

Bitkisel Tedavi için Meyan Kökü, Zencefil, Ihlamur ve Isırgan Otu gibi Şifalı bitkiler balgam söktürücü etkileri nedeniyle kullanılabilir. Isırgan Otunun tohumları suyu sıkılmış üzümle birlikte suda kaynatılarak hazırlanan karışım her gün bir çorba kaşığı kadar içilmeye devam edilirse boğazı yumuşatır ve balgamı söktürmeye yardımcı olur.

5. Güliz

Güliz Yeni Üye

Bendede balgam olayı vardı 10 15 gün ballı limonlu çay yaptım kendime ve içtim sonra kendi kendine söktü ve hiç ilaç kullanmadım ve içtigimden tat aldım.

6. kduranli

kduranli Yeni Üye

Balgam olayı olan arkadaşlar kesin çözüm üretmelisiniz böyle durumlarda daha çok geniz akıntısı oluyor oda cigerlere dolup sorun yapabiliyor.

7. asi1

asi1 Yeni Üye

Benimde bildigim kadarı ile bu yazıdakiler çok işe yaramakta.

Adaçayı, ada soğanı, hayıt, havuç ve enginar balgam söktürücü etki gösterir.

Antep fıstığı öğütülür, balla karıştırılır yenirse öksürüğe iyi gelir ve balgam sökücü etki gösterir.

Andız otunun balgam sökücü özelliği vardır. Bir su bardağı dolusu soğuk suya yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış andız otu kökü eklenir. Bu 8-10 saat demlenir ve sonra süzülür. Bu karışımdan her gün sıcak olarak 2 bardak içilir. Anason balgam söktürücü özelliği vardır. Tohum çay gibi demlenir ve içilir.

Ayçiçeğinin çiçeği ve yapraklarından hazırlanan çay, balgam söktürücü etki gösterir.

Ayrık otu balgam söktürücü etkisi vardır. Ayrık otu kökü kaynatılır çayı yapılır. Bundan günde 2-3 bardak içilir. Balgam sökücü olarak, bala tuz katılır ve yenir. Boy otu balgam söktürücü etki gösterir.

Ciğer otu balgam söktürücü etki gösterir. Ciğer otu kaynatılır ve suyu içilir.

Civan perçemi balgam söktürücü etkisi vardır. Günde 1-3 bardak civan perçemi çay tatlandırıcı kullanmadan aç karnına içilmelidir.

8. sheryy

sheryy Yeni Üye

Balgam sökücü bitkiler bir önceki mesajda verilmiş canım

9. Nursena

Nursena Admin

Balgam söktürücü şifalı bitkiler maranki hocanın çözümleride güzel.

Balgam söktürmek için ne yapılır? Balgam Söktürücü bitkisel tedavi nedir? Balgam sökmek için ne yapmalı?

Prof. Dr. Ahmet Maraki Balgam Sökmek için Keçiboynuzu kürü tavsiye ediyor.

Orta büyüklükte 6-7 adet keçiboynuzunu soğuk su ile yıkadıktan sonra küçük küçük parçalara ayırarak kaynamakta olan yarım litre suya atın ve kısık ateşte 7-8 dakika kaynatın.
    Soğuduktan sonra süzerek suyunu cam bir şişeye koyun. Buzdolabında 3 gün muhafaza edebilirsiniz. Her 3 günde bir taze olarak hazırlayın.

Kullanımı :

Her gün sabah kahvaltısında ve akşam yemeğinden önce 1 çay bardağı için. 20 gün ara vermeden kullanın. 20 gün tamamlandıktan sonra aynı şekilde 15 gün daha uygulayın. 15 günlük kürü uygularken bir çay bardağı keçiboynuzu kürünün içine bal karıştırın ve için. Saban kahvaltısında ayrıca bal tüketmeyin.

10. Kelebek

Kelebek Yeni Üye

Balgam söktürücü ilaç kulllanıyorum reçete ile.

11. Abdullah

Abdullah Yeni Üye

Balgam söktürücü ilaç ile geçer...

12. Abdullah

Abdullah Yeni Üye

Keçi boynuzu ve andız otu iyi gelir diye duymuştum...

13. FERAH

FERAH Yeni Üye

Balgam söken bitkilerin kullanımında yaz kış oranı oluyormu?

14. irem

irem Yeni Üye

Bu balgam olayı uzun süredir var bende ilaç kullanıyorum iyide söktürüyor ama bitmedi nekadar birikmişse artık

15. Şaban

Şaban Yeni Üye

1 tatlı kaşığı bal içine yarım ceviz eziyoruz bir kaç damlada limon damlatıp bu karışımı gün içinde 3-4 kere tekrarlıyorduz oldukçada etkili oluyor.

16. ziyaaa

ziyaaa Misafir

balgam sökmek için 4 gün boyunca şekerli süt için, kesin çözümdür.

17. simay konduran

simay konduran Misafir

valla bu site harika burda bütün sorularımın cevabını aldım cevap kuzey buz denizi

18. Sadem

Sadem Yeni Üye

bu balgam olayı gerçekten çok önemli

19. Badem

Badem Yeni Üye

Bal kara turp ve zencefil dehşet balgam söktürür

20. hadise nur

hadise nur Misafir

off nefesim çok daralıyor ne yapacağımı bilmiyorum ??? :((((((((((

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. balgam sökmeye ne iyi gelir