Bağımlılık yapan oyun AGAR.IO (hücre yeme oyunu) nasıl oynanır?

Konu, 'İnternet' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

1. denizkızı

denizkızı Yeni Üye

İnternette son günlerde bağımlılık yapan bir oyun olan agar.io sıkça oynanmaktadır. Oyuna başladığınız zaman adeta başından kalkamıyor; zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. 28 Nisan'da 4chan üzerinde ortaya çıkan bu oyun son iki haftadır popüleritesini daha da arttırmıştır. Bu oyunun amacı etraftaki topları yiyerek en büyük hücre haline gelebilmek. Oyunda ilerlemek mouse ile gideceğiniz yönü kontrol ederek herhangi bir yön tuşuna ihtiyaç duyamayacağınız kadar kolay.

Agar.io nasıl oynanır?

Agar.io oyununda W tuşundan faydalanarak etrafa küçük parçalar fırlatabiliyorsunuz. Bunun iki kullanımı bulunmaktadır. Biriyle yardımlaşma içerisinde iseniz ya da bir kişiye yardım etmek istiyorsanız ona yardım etmek için w tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Oyun esnasında space tuşundan yararlanarak kendinizi ikiye bölüp daha geniş alan kaplama imkanınız var. Rakibinizi yiyeceğiniz an da bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bölünürken rakibinizden büyük olacağınıza garanti etmelisiniz ki bölündükten sonra iki parçanızı da kaybetmeyin. İkiye bölündükten sonra iki parçayı birleştirmeniz zaman alacağı için bölündükten sonra kuytu köşelere kaçarak birleşme sağlayana kadar ilerlemek en mantıklı tercihiniz olacaktır.

Çok büyükseniz mümkün olduğunca bölünmeyin. Bölünmek kaçmanızı kolaylaştırıyor. Büyük iken köşeye sıkıştığınız an bölünerek diğer yarınızı kurtarabilirsiniz. Hatta bir parçanız öldüğünde diğer parçayı yine ikiye bölüp küçüldükçe daha hızlı kaçabilme fırsatını değerlendirebilirsiniz.
    agar.io-oyunu.jpg
    Oyunda yeşil dikenli bölgeler bulunmakta. Bu bölgeler küçükken zararlı olmasa da büyüdüğünüz zaman size zarar verebilmekte. Çünkü büyükken bu parçalara fazla temas ederseniz küçük parçalara bölünebiliyorsunuz.

2. Murat

Murat Yönetici

İyiki daha önce bu oyunu oynamamışım, hoşuma gitmedi kafam karıştı :)

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Daha yeni duyuyorum ismini :) Oyunlarla aram yoktur zaten fena bagimlilik yapiyor.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş