“Babalar en çok neler yapar?” resmi; Aile İle İlgili Drama; “Babayı Uyandırmama” adlı oyun

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Serbest Zaman:

Öğrenciler güler yüzle karşılanır. Etkinlik köşelerine yönlendirilir. “Babalar en çok neler yapar?” yönergesi çocuklara sunularak serbest resim yapmalarına imkan sağlanır.

Drama:

Öğretmen kendisine bir bıyık çizer ve sesini kalınlaştırarak aşağıdaki metni çocuklara anlatır:

“Merhaba çocuklar! Ben bir babayım. Çocuklarımı, ailemi çok severim. Onlar için çalışırım. İhtiyaçlarını ve istediklerini alırım. Onları tehlikelerden korumaya çalışırım. Akşam işten eve döndüğümde, yorgun olsam bile çocuklarımla oynarım.”

Çocuklar getirdikleri babalarına ait kıyafetleri giyerek, yüzlerine bıyık çizerek yetişkin rolü yaparlar.Çocuklar istekleri doğrultusunda sıra ile baba öykünmesi yaparlar. (Gazete okurlar, çocuğu ile oynar, alışverişe çıkar vb.) Drama sırasında babanın karşılanması, terliklerinin verilmesi, gazetesinin verilmesi vb. konula değinilir.

Oyun Hareket:

“Babayı Uyandırmama” adlı oyun çocuklarla beraber oynanır. Öğretmen “Baba Uyuyor.” diyerek uyuma öykünmesi yapar. Çocuklar hiç ses çıkarmadan sınıfta dolaşır. Ses çıkaran çocuk oyundan çıkarılır, sınıfın bir köşesinde oturur.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş