Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında dr.zekiye tarafından paylaşıldı.

1. dr.zekiye

dr.zekiye Yeni Üye

Sivilcelere Ayva Çekirdeği
    Sivilcelere Ayva Çekirdeği maskesi
    Sivilcelere Ayva Çekirdeği maske Önerisi

Yüzünüzdeki izlerden, renk bozukluklarından ve sivilcelerden şikayetçiyseniz ayva maskesi tam size göre!
    Uzmanlara göre sağlıklı bir cilt için dengeli beslenmek, stresten uzak durmak ve doğal cilt bakım ürünlerini kullanmak gerekiyor.

Ayvaçekirdeği Kremi Nasıl Hazırlanır
    Yarım kilo ayva çekirdeğini 1 bardak suda hafif haşlayıp kapalı bir şişeye koyun ve 5 gün bekletin.dolaba koymayın.5 günün sonunda karışımın suyunu süzün ve geceleri yüzünüze sürüp kuruyana kadar bekletin.Kuruduktan sonra yıkamayın ve üzerine kantaron yağını parmaklarınızla masaj yaparak sürün.

Ayvaçekirdeği kremi kırışıklıklara da iyi gelir ve kırmızı renkteki kantaron yağı cildinizi yeniler. Ciltteki çukurlar için sıkılaştırma kremleri kullanılabilir. Kantaron yağı ve ayvaçekirdeği kremi karıştırılarak yüzünüze uygulayın.dikkat etmeniz gereken bir nokta güneşe çıkmayın çünkü yüzünüz hassaslaşacaktır.

Ayva çekirdeği ile kusursuz bir cilt için 7-8 tane ayva çekirdeğini çıkartıp 1/2 çay bardağı ılık suda, ağzı açık şekilde 1 gün bekletin. Jölemsi kıvama gelince yüz , boyun bölgesine sürün ve 20 dakika cildinizde bekletin. Cildinizdeki lekelerin yok olduğunu ve cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz.Ayva çekirdeği maskesi ile aknelerinizdeki belirgin düşüşe şahit olacaksınız.

2. açelya

açelya Yeni Üye

Ayva çekirdeğinden maskeyi ben yaptım süper derecede güzel bir maske oluyor

3. ada

ada Yeni Üye

Ayva çekirdeği bir süre suda durduktan sonra jöle kıvamını alıyor

4. hazal_06

hazal_06 Misafir

daha yeni taze taze sürülmüş yüzümle sesleniyorum rabbimin verdiği nimetlleri çöp diye atmayın bulunmaz bi maske herkeze tavsiye ederim kozmatik ürünlerinden daha yumuşak ve daha gergin kırışıksız yüz hatlarına sahip olmak istiyorsanız tavsiye ederim

5. Misafir

Misafir Misafir

ben denedim hiç tasiye etmem arkadaşlar sivilce çıkarıyor

6. Misafir

Misafir Misafir

Sayfayı Paylaş