Aykut Kuşkaya Biyografi-Aykut Kuşkaya Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

1. A

Almira Yeni Üye

ust.jpg

1967 yılında serbest meslekle uğraşan bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü ve son çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya gelmişim.

İlk ve ortaokulu Göztepe'de okuduktan sonra yine M.Ü.'ne bağlı Ortadoğu ve İslam Ülkelerinde Ekonomi bölümünde iki sene lisansüstü eğitimi aldım.

"Geleneği bozmayarak" müzik yaşamıma mandolin çaldıktan sonra ortaokulda büyük usta Orhan Dağlı'dan ders alarak bağlama öğrendim; lise yıllarımda da gitar çalarak ilk bestelerimi yaptım.

Kabataş Erkek Lisesi'nde okurken Kadıköy ve Taksim'de çeşitli mekanlarda çalıp söyledim.

İlk söylediğim şarkılar sonrasındaki tarzımı belirlemede birer yapı taşı oldular.

1988-94 yılları arasında çeşitli albümlere söz beste verdim ve yorumcu olarak katıldım.

(İlk Cemre İbrahim Sadri vb)

1995 yılında yapımcılığını Esra Film okudum.

1994 yılında ilk solo albümüm olan Umut Sancısı'nı çıkardım. Bunu;

1996 - Ağlarken Gülebilmek

1996 - Nereye Kadar

1999 - Yalnızım

2001 - Ne Olur Anla

2003 - Uyan Ey Gözlerim

ve yeni çıkan SELAM albümleri takip etti.

Müzik ve reklam müziği çalışmalarımdan başka reklam-tanıtım ve organizasyon işleriyle ilgileniyorum.

Nihayetinde; yüzlerce söz yazıp beste yaptım; yurdumuzun hemen her yerinde ve yurt dışında sayısız konserler verdim; binlerce imza dağıttım; on binlerce şarkı söyledim; milyonlarca kez sevdim sustum.

....Ve şarkılarım yüreğimden yüreğinizedir.

giris.jpg

2. H

Hoca Yeni Üye

necip fazıl sempozyumunda necip fazıl'ın şiirlerinden bestelenen şarkıları seslendimiştir.

3. M

Muhibbi Yeni Üye

bir sürü ilahi söyleyip bunları mp3 yapan ve nette yayınlayan bir insan.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş