Ayakkabı Nasıl Boyanır ? , Nasıl Renklendirilir ?

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Evde Topuklu AYakkabı Nasıl Boyanır ? , Nasıl Renklendirilir ? ,

Son zamanların yeni trendi olan renkli el boyaması topuklu ayakkabıların nasıl boyandığına bir göz atıp bilgi verelim istedik. Sizlerde evinizde bir kaç basit hareketle giymekten sıkıldığınız ayakkabılarınızı yeni renklerine kavuşturarak yeniden giyebilirsiniz.

İlk olarak tuvallarda kullanılan bir astarla ayakkabıyı en az 2 kat astarlamanız gerekiyor. İlk astarlama işleminden sonra kurumaya bırakıp bir kat daha astarlamanız gerekiyor.

Daha sonra istediğiniz renklere ve desenlere karar vererek çizmeniz gerekiyor. Beyaz astarın üstüne karbon kağıdıyla seçtiğiniz desenleri geçirebilirsiniz. Çizim yaparken kalıcı marker kalemler yardımcı olacaktır.

Desenleri renklendirmek için akrilik boyaya ihtiyacınız olacak. Eğer ayakkabıyı istediğiniz bir renkte seçip sadece bir bölümü boyamak isterseniz tamamını astarlamanıza gerek yok.

Akrilik boyayı temel renklerde alarak yani mavi, kırmızı, sarı istediğiniz renkleri elde edebiliyorsunuz. Hem de daha az masraflı. İçiçe geçen desenleri farklı renklerde boyarken her renkten sonra kurumasını beklemek önemli.

İşlemler tamamlandıktan sonra vernikleyerek boyayı korumaya almalısınız. Bunun en pratiği ise sprey formatındaki vernikler. Daha ince bir tabakayla sorunsuzca kullanılabiliyor. Böylece el boyama ayakkabınız bitmiş oluyor kolay gelsin bayanlar gayet güzel bir ayakkabı olacağından emin olabilirsiniz..

2. S

Sinel Yeni Üye

ayakkabı boya işlerini evde ben yapıyorum çok keyifli bir iş

3. Murat

Murat Yönetici

Bayanların ayakkabısı genellikle boyanacak türden olmaz ve çok çabuk bozulur aman dikkat diyorum. Boyu yalım mı abi?

4. ata

ata Yeni Üye

badem yağlı olsun :D

Goksel ve Murat bunu beğendi.
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş