Avşa Adası Nerede?

Konu, 'Turizm-Gezi-Doğa ve Şehir Rehberi' kısmında şeyda tarafından paylaşıldı.

1. şeyda

şeyda Yeni Üye

Denizlinin Avşa Adası Nerededir? Avşa Adasına nasıl gidilir? Avşa Adası, Marmara Denizi'nin güney-batısında yer alan, Marmara Adaları adıyla anılan takım adaları oluşturan adalardan biridir. Yüzölçümü 20,6 km², kıyılarının toplam uzunluğu 27,5 km'dir. Kuzeyinde Ekinlik Adası, kuzey-doğusunda Marmara Adası, doğusunda ise Koyun Adası ve Paşalimanı Adası bulunur. Takımadalar arasında, kapladığı alan bakımından, Marmara ve Paşalimanı Adalarından sonra gelir. Eğlence ve dinlence bakımından eşsiz imkanları bulunan adamız, İstanbul'a 72 deniz mili uzaklıktadır ve deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakikada varılabilmektedir. Adamız Erdek'e ise 18 mil uzaklıkta olup, gemiyle yaklaşık 2 saatte ulaşılmaktadır. Yaz sezonunda İstanbul'dan hergün deniz otobüsü ve gemi seferleri yapılmakta olup, haftasonları ek seferler de konulmaktadır. Ayrıca Tekirdağ - Avşa, Şarköy - Avşa seferi yapan büyük motorlar da iki saatte sizi adamızın iskelesine ulaştırırlar.

Avşa Adamızın çevresi hemen hemen tümüyle plajdır. Marmara'da denize girilebilecek en temiz yerlerden biri Avşa Adası'dır.Çok sayıda otel, motel, pansiyon, restoran ve bar misafirlerimize hoş vakit geçirmeleri için hizmet vermektedir. Restoranlarda balık ve adamızın yerli yapım şarapları tadılabilir. Gecelerimiz de oldukça renklidir. Çok sayıda bar, disco ve restoranda canlı müzik eşliğinde eğlence vardır. Dolmuş usulü gezi motorlarımız Ekinlik, Marmara Adası ile Çınarlı gibi ada köylerine turlar düzenlemektedirler.

Nerede Eğlenilir?
    Avşa aynı zaman bir eğlence merkezidir.Canlı müzikten hoşlananlar Green disco-bar,Çağdaş cafe-bar,353 bar,Altamira Bar'a uğrayabilirler.Pop müzik sevenler için seçenek;Martı,granit ve Orta Bar.Türkü sevenler Hüseyin Abi'nin yeri Yaren Türkü Evi sizlere göre.Fakat Avşa adasının asıl eğlence mekanları Tanz Ve Liatris 'dir.(Bu iki yerde eğlenmeden adadan dönmeyin : )

Oteller
    AVŞA PARK OTEL: 896 20 68 - 896 20 70 Web
    AYATA OTEL: 896 21 21 - 533 955 70 95 Web
    AYBERK OTEL: 896 10 15
    BEYAZSARAY OTEL: 896 13 13 - 896 13 14 Web
    ÇINAR OTEL: 896 10 14 - 896 13 60
    KONAK OTEL: 896 19 33 - 535 968 22 48 Web
    YARAR OTEL: 896 11 34 - 896 12 47

2. a

avsaadasi Yeni Üye

Avşa adası otelleri hakkında tanıtıcı turistik bilgilere ve adadaki konaklama tesislerine yer veren avsa-avsa.com adresinde,ziyaretçilerin aracısız komisyon vermeden online rezervasyon yapmaları için gerekli platform oluşturulmuş.Ziyaretçi buna göre sitedeki dilediği otel veya pansiyonu en ince ayrıntısına kadar inceleyerek dilediği tesisle herhangi bir aracılık hizmeti olmadan direk görüşebilip yerini ayırabiliyor.Bunların dışında sosyal ağlarda grupları aracılığı ile oluşturduğu topluluğa siteye uğramadanda yapılan yenilik ve eklenen tesislerle beraber en yeni kampanyalarıda bildiriyor.Ayrıca siteye üyelik şekli ilede mail aracılığı ile bu yenilikleri taki edebiliyorsunuz.Avşa pansiyonları`nın en güncel bilgilerine yer veren bu adres hakkında detaylı bilgiler için siteyi ziyaret ediniz.
    Adres: Avşa adası

3. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Avşa Adasının otelleri çok güzel. Otel personelleride bir okadar müşteri ile ilgili. Avşa adasını görmeyenler için şiddetle tavsiye edilir.

4. A

Abdullah Yeni Üye

Avşa adasını otellerinin hepsi çok güzel ve bir o kadar da görevliler müşterilerle ilgili...

5. Z

Ziyaretci Misafir

Avşa Adasını çok beğeniyorum sürekli gezilesi görülesi yerlerim arasındadır.

6. M

Muhibbi Yeni Üye

istanbul da tatıl yerlerınden bırısı

7. M

Muhibbi Yeni Üye

dünyanın en iğrenç ve en pis yerli turistlerine ev sahipliği yapan tatil beldesi.

8. M

Misafir Misafir

Ne biçim soru ya bu :confused: çok basit tabikide 4 :D

9. Şuşu

Şuşu Yeni Üye

Avşa adasıyla ilgili resim eklermisiniz

10. N

Nagehan Açık Misafir

bende avşa adasına ilk kez geldim. avsamerkez.com tanıtım sitesinden rezervasyon yaptırdım ilk başlarda tereddüt etsemde ada gayet iyi. diskoları falan şahane tavsiye ederim.

11. avsapansiyonfiyatlari.gen.tr sitesinden ulaşıyorum adada kişi başı 25 tl den 2 arkadaş toplamda odaya 50 tl verip kaldık. memnun kaldık 2014 de yine gitmeyi düşünüyoruz.

12. A

Aysu barış Misafir

Avşa adasına sitesinden buldugum efe suite gitmeyi planlıyorum. Hiç ön ödeme yapmadan rezervasyon yaptılar bakalım nasıl olacak

13. D

Derya subaşı Misafir

Avşa adası hakkında bende bilmediğim şeyleri

14. a

avşa Misafir

Merhaba güzel makaleniz için teşekkür ederim.
    Avşa adası hakkında detaylı bilgi veren sitemiz üzerinden avşa hakkında bilgi edinebilir güncel avşa bilgileri alabilirsiniz

15. M

Misafir Misafir

Ben avşa adası hakkında bir çok bilgiye avsa-avsa.com sitesinden ulaştım sizede tavsiye ederim.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş