Aşırı Yemeyi Tetikleyen Faktörler Nelerdir?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

1. h

hayal perisi Yeni Üye

Kimi zaman aşırı yemek yeme alışkanlığını kendi kendimize kazandığımızı zannederiz. Halbuki; aşırı yememizi tetikleyen birtakım faktörler bulunmaktadır. Şimdiki yazımda sizleri aşırı yemeye yönelten faktörleri sizleri anlatarak aşırı yemenizin önüne geçmeniz konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

*Kahvaltıyı atlamak: Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı atlamak gün içinde diğer zaman dilimlerinde sizin fazla acıkmanızı ve tahmin ettiğinizden fazla kalori almanıza sebep olabilmektedir.

*Televizyon karşısında yemek yemeniz sizin büyük lokmalarla daha hızlı yemek yemenizi tetikler. Bunun önüne geçmek istiyorsanız kurduğunuz güzel sofrayı televizyon karşısında değil de arkadaşlarınızla ya da ailenizle sohbet ederek gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

*Sevdiğiniz yiyeceklerin porsiyonlarını ayarlarken dikkat etmeniz gerekmektedir. Sabah yemeyip akşam ve öğle yemeklerini çok tüketmek tamamen sağlıksız ve dengesiz beslenmeyle beraber kilo alımınızı tetikleyici rol oynamaktadır.

*Gün içinde yeterli su tüketiminde bulunmuyorsanız bu durum sizin açlık ile tokluk arasında mücadele etmenize neden olmaktadır. Bu durumu önlemek için bir ya da iki bardak su içip açlığını yatıştırman gereklidir.

*Sofrada ya da lokantada partnerinin bitiremediklerini bitirmek için çaba harcıyorsan mutlaka kilo alırsın.

*Kendini mutsuz hissettiğin her an soluğu dolabın önünde alıyorsan kilo almak için kendi kendine zemin hazırlıyorsun demektir.

2. Murat

Murat Yönetici

Benim için yemek yemeyi tetikleyen tek şey sinirlenmek, sinirlenince deve kesseniz yerim üzerine de bir yayık ayran içerim.

Venom bunu beğendi.
  3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Abi koptum :D

Ana mesajdaki yazilanlara katiliyorum, asiri yemeyi tetikleyen faktörler olarak dogrular bence.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş