Arıcılık teknikeri taban puanları 2012

Konu, 'Üniversiteler Kampüsler' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

1. d

dilek öğretmen Yeni Üye

Arıcılık bölümü 2012 taban ve tavan puanları
    Arıcılık bölümü puanları, Arıcılık teknikeri puanları
    Arıcılık teknikeri taban puanları,

Bölüm Üniversite Fakülte/ Yüksekokul Puan Türü Kont. Yerl. Yerleştir. Öncelikli En Küçük Genel Kont. Taban Puanı Arıcılık Adnan Menderes Üni. (Aydın) Çine Meslek Yüksekokulu YGS-6 40 12 Arıcılık Ardahan Üni. Ardahan Meslek Yüksekokulu YGS-6 50 13 Arıcılık Atatürk Üni. (Erzurum) İspir Hamza Polat Meslek Yüksekokulu YGS-6 40 9 Arıcılık Bingöl Üni. Bingöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu YGS-6 40 17 Arıcılık Bitlis Eren Üni. Hizan Meslek Yüksekokulu YGS-6 30 4 Arıcılık Düzce Üni. Çilimli Meslek Yüksekokulu YGS-6 30 2 Arıcılık Erzincan Üni. Kemaliye Hacı Ali Akın Meslek Yüksekokulu YGS-6 40 2 Arıcılık Fırat Üni. (Elazığ) Sivrice Meslek Yüksekokulu YGS-6 50 25 Arıcılık Giresun Üni. Espiye Meslek Yüksekokulu YGS-6 60 5 Arıcılık Kafkas Üni. (Kars) Kars Meslek Yüksekokulu YGS-6 40 13 Arıcılık Muğla Üni. Ula Ali Koçman Meslek Yüksekokulu YGS-6 50 12 Arıcılık Mustafa Kemal Üni. (Hatay) Dörtyol Meslek Yüksekokulu YGS-6 30 5 Arıcılık Niğde Üni. Ulukışla Meslek Yüksekokulu YGS-6 50 3 Arıcılık Ordu Üni. Ulubey Meslek Yüksekokulu YGS-6 30 4 Arıcılık Rize Üni. Pazar Meslek Yüksekokulu YGS-6 40 5 Arıcılık Tunceli Üni. Tunceli Meslek Yüksekokulu YGS-6 50 4

2. Murat

Murat Yönetici

Arıcılık teknikeri eğitim içeriği ve Arıcılık teknikeri eğitim süresi

Eğitimin süresi 2 yıl olup arıcılık programında; Zirai Botanik, Analitik Kimya, Zooloji,
    Arının Zoolojideki Yeri, Arı Ekolojisi, Bal ve Bal Teknolojisi, Balmumu, Polen, Arısütü,Propil Üretimi ve Muhafaza Teknikleri, Bilgisayar ve Programlama gibi dersler okutulur.

Eğitimini başarı ile tamamlayanlara " Arıcılık Ön Lisans Diploması" ve "Arıcılık Teknikeri"
    unvanı verilir.

3. y

yeşil Yeni Üye

Arıcılık bölümünün açılması süper olmuş ülkemizde arıcılığın bitmemesi adına güzel bir adım

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş