Antioksidan Deposu Çikolata

Konu, 'A | B | C | Ç | D' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

1. Minik Peri

Minik Peri Bölüm Yöneticisi

Cinsel uyarıcı ve keyif verici bir madde olarak bilinen çikolata beyindeki seratonin seviyesini arttırır ve mutluluk vermektedir. Beyni rahatlatıp gevşetebilir. Mutluluk duymanıza yardımcı olur. Çikolata sağlığı koruyan flavonoid bakımından oldukça zengindir. Kanseri önler; kalp hastalıklarını engeller; bağışıklık sistemini kuvvetlendirir; kokusu ile ruh hali üzerinde olumlu etkisi bulunmaktadır.
    Cikolata-906x476.jpg
    Her ürün gibi çikolatayı fazla tüketmeniz sonucunda yüksek şeker ve yağ içeriği ile şişmanlamanıza neden olabilmektedir. Kan şekeriniz düştüğünüzde; acıktığınızda tükettiğiniz zaman kana hızlı bir şekilde karışıp emilmektedir. Fakat tüketim ardından daha fazla acıkmanıza yol açtığı gerçeğini de unutmamanız gerekmektedir. Fazla kilolu iseniz çikolata tüketiminize dikkat etmelisiniz. Migren hastaları üzerinde olumsuz etkileri bulunabilmektedir. 20 gr çikolata tüketimi ile 100 gr çikolata tüketimi arasında herhangi bir fark olmadığı için çikolata tüketimini abartmamanız gerektiği gerçeğini unutmamalısınız.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Ocak 2015
  2. Uranüs

Uranüs Yeni Üye

Ben 50 gram yiyorum ve mutlu oluyorum, bazı zamanlar çikolatasız geçmez çünkü.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş