Anneler Günü Neden, Niçin Kutlanır?

Konu, 'Önemli Günler' kısmında annebaba tarafından paylaşıldı.

1. a

annebaba Yeni Üye

Anneler Gününü Niye Kutlarız,
    Anneler Günü Niçin Kutlanır,
    Anneler Günü Neden Kutlanır?

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gündür.

Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Zamanla başka ülkelere de yayıldı.

Annelere armağan edilen bu özel gün Türkiye'de 1955 yılından bu yana kutlanmaktadır. Türkiye'de Mayıs ayının 2. Pazar günü Anneler Günü olarak kutlanır. Bu evrensel günde, Dünyada milyonlarca anne, çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Nisan 2015
  2. K

Kalecik Yeni Üye

Bir gün bile olsa annelerimizi hediyelerle anmak o günde onlara çok özel olduklarını hissettirmek gerek bunu sürekli yapabilsek keşke ama yapılamıyor

3. M

Misafir Misafir

aNNEMİ çok Ama Çok seviyorum

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Nisan 2015
  4. M

Misafir Misafir

kisa ve Öz aÇikladiĞiniz İÇİn teŞekkÜrler.bu yaziyi yazan kİŞİ sayesİnde bİr bİlgİ daha ÖĞrenmİŞ oldum Çok teŞekkÜrler.......;)

5. M

Misafir Misafir

6. çok doğru arkadaşlar annelerimizi üzmemeliyiz

7. M

Misafir Misafir

8. Benim annem canım annem

9. Murat

Murat Yönetici

Kısaca seveceğiz Annemizi her zamanda her mekanda.

10. M

Misafir Misafir

Sen kendinden başkasını düşünmüyorsun belli. Sen anneler gününü annenle beraber geçirdiğin için değerini bilmezsin. Ama ben annemin yanında geçiremiyorum. Sen anla :(çok üzücü:( ;( :( :(

11. m

müşteri Misafir

kusura bakmayın çok az çok kısa beğenmedim ben canlarım ama yinede yazdığınız için teşekkür ederim :D =D

12. n

nureddin yaman Misafir

Anneler günü anneler gününde kutlanır

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş