Anneler Bebeklerini Hangi Sıklıkla Emzirilmeli?

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında annebaba tarafından paylaşıldı.

1. a

annebaba Yeni Üye

Yeni anneler bazen bebeğini hangi aralıklarla emzireceğini bilmez ancak annelik eğitimi almış ve daha önce bebek sahini olan annelerin bebeklerdeki emzirme sıklığını çok iyi bilirler ve buna göre emzirirler.

Sorumuz şöyleydi ; Ben yeni Anne oldum ve yeni doğan bebeğimin emzirme sıklığı ne kadar aralıklarla olmalı acaba?

Özellikle ilk annelik deneyimi yaşıyan sevgili annelerin büyük bir çoğunluğunun merak ettiği sorunun cevabını yazımızda bulabileceksiniz.

Bebekler doğumdan hemen sonra emzirilmeye başlanmalı ve emzirmek için doğru eğitim alınmalıdır. Bebeklerde herhangi bir ritm zorlaması olmadan, her arandığında ve istediğinde emzirilmelidir, emzirme süreleri bebek istediği sürece devam etmesinde büyük fayda var.

Bebeğiniz yaklaşık 20 dakika sonundahala emmeye devam etmek istiyorsa göğüs değiştirilip her iki göğüs de boşaltılmaya çalışılması gerekmektedir.

Daha sonraki emzirmede daima son emzirilen göğüsten başlanmalı, son emilen göğsün bebek tarafından tam boşaltılamadan emmeyi sonlanacağı hatırlanmalıdır. Bebeğiniz ile uyum içinde bir emzirme diliyoruz.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş