Anne olmak bir kadına neler öğretir

Konu, 'Ademler ve Havvalar' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

1. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Gece ne kadar geç yatacağım ya da sabah ne kadar geç kalkacağımı
    Anne Olmak Bir Kadına Neler Öğretir? düşünmezdim.

Dişlerimi fırçalar saçlarımı uzun uzun tarayabilirdim..

kesintisiz düşüncesiz uyuyabilmenin kıymetini
    bilmezdim.

Evimi her gün temizlerdim. Hatta süsler püsler küçük dekorasyon
    oyunları yapardım.

Evimi dağıtacak şeylerin küçük oyuncaklar yırtık kağıtlar olacağı
    aklıma bile gelmezdi...

[B][FONT=trebuchet ms]Saksılarımın zehirli olup olmadığını düşünmemiştim bile. Ya da banyoda[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [B][FONT=trebuchet ms]duran el sabununun bir içecek gözüyle görülebileceğini...[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [COLOR=black]

[B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]Anne olmadan önce...[/COLOR][/FONT][/B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]
    [COLOR=black]

[COLOR=black][B][FONT=trebuchet ms]Üzerime bu kadar işeneceğini kusulacağını ve daha da ilginci bundan [/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [B][FONT=trebuchet ms]rahatsız olmayacağımı bilemezdim. Gaz çıkartmanın eğlenceli tarafını [/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [B][FONT=trebuchet ms]göremezdim.[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [COLOR=black]

[B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]Anne olmadan önce...[/COLOR][/FONT][/B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]
    [COLOR=black]

[COLOR=black][B][FONT=trebuchet ms]Ağlayan bir bebeği aşısı yapılsın ya da test için kan alınacak diye[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [B][FONT=trebuchet ms]böğüre böğüre kucağımda sıkabileceğimi bilmezdim. Ağlamaklı gözlere bakıp[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [B][FONT=trebuchet ms]ağlayabileceğimi minik bir tebessümden büyük mutluluklar[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [B][FONT=trebuchet ms]yaşayabileceğimi düşünemezdim.[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [COLOR=black]

[B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]Saatlerce uyuyan bir bebeği seyretmek için uyanık kalabileceğimi...[/COLOR][/FONT][/B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]
    [COLOR=black]

[COLOR=black]

[B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]Kalbimin vücudumun dışında bir yerlerde olabileceğini...[/COLOR][/FONT][/B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]
    [COLOR=black]

[B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]Aç bir bebeği doyurmanın insanın ruhunu nasıl doyurabildiğini..[/COLOR][/FONT][/B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]
    [COLOR=black]

[COLOR=black][B][FONT=trebuchet ms]Bir anne ile çocuğunun arasındaki bağın göbek bağından çok daha sağlam[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [B][FONT=trebuchet ms]olduğunu...[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [COLOR=black]

[COLOR=black][B][FONT=trebuchet ms]Bu kadar küçük bir bedenin bu kadar büyük bir huzur verebileceğini..[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [B][FONT=trebuchet ms]Düşünemezdim.[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [COLOR=black]

[COLOR=black]

[COLOR=black][B][FONT=trebuchet ms]Bütün bir gece boyunca hatta geceler boyunca her şeyin yolunda gidip [/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [B][FONT=trebuchet ms]gitmediğini kontrol etmek için 10 dakikada bir uyanacağıma...[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [COLOR=black]

[B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]Kapılardan nefes sesi dinleyeceğime..[/COLOR][/FONT][/B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]
    [COLOR=black]

[B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]Başkasının öksürüklerinin ciğerimi parçalayabileceğine..[/COLOR][/FONT][/B][FONT=trebuchet ms][COLOR=black]
    [COLOR=black]

[COLOR=black][B][FONT=trebuchet ms]Bir insan öpücüğünün kesilen parmağımın acısını dindirebileceğine...[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms]
    [B][FONT=trebuchet ms]İnanamazdım.[/FONT][/B][FONT=trebuchet ms][/font][/font][/COLOR][/COLOR][/color][/font][/COLOR][/color][/font][/COLOR][/font][/font][/COLOR][/COLOR][/color][/font][/COLOR][/font][/font][/COLOR][/COLOR][/font][/font][/COLOR][/COLOR][/color][/font][/COLOR][/color][/font][/COLOR][/color][/font][/COLOR][/color][/font][/COLOR][/font][/font][/font][/font][/COLOR][/COLOR][/color][/font][/COLOR][/font][/font][/font][/COLOR][/COLOR][/color][/font][/COLOR][/font][/font]

2. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Bence Rahmeti ögretir. Rahim isiminin tecellisini anlamayı nasip eder.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş