Android Telefonun Özellikleri Nedir?

Konu, 'Cep Dünyası' kısmında Abdullah tarafından paylaşıldı.

1. Android işletim sistemi nedir
    Android telefon nedir
    Android ne işe yarar
    Android ne demektir

Android, Google ve Open Handset Allience tarafından kodlanmış Linux İşletim Sistemi tabanlı bir mobil cihaz (PDA ve cep telefonları) için geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir.
    Android, aygıtların fonksiyonelliğini genişleten uygulamalar yazan geniş bir geliştirici grubuna sahiptir. Android için halihazırda 150.000'den fazla uygulama bulunmaktadır. Android Market ise, Android işletim sistemi uygulamalarının çeşitli sitelerden indirilebilmesinin yanı sıra, Google tarafından işletilen kurumsal uygulama mağazasıdır. Geliştiriciler, ilk olarak aygıtı, Google'ın Java kütüphanesi aracılığıyla kontrol ederek Java dilinde yazmışlardır.

Open Handset Allience, 5 Kasım 2007'de Android'i kurduğunu duyurmuştur ve ardından 34 adet donanım, yazılım ve telekom şirketi, mobil cihazlar için telif hakkı olmayan bir işletim sisteminin teknolojinin gelişimi için yararlı olduğu konusunda hemfikir olmuşlardır. 2008'de piyasaya sürüldüğünde, birçok Android İşletim Sistemi Apache free-software ve Açık Kaynak Kodu lisansıyla geliştirilmeye açık hale gelmiştir. Android, linux kernel üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim sistemidir, bu sistemde ara katman yazılımı, kütüphaneler ve API C diliyle yazılmıştır.Uygulama yazılımları ise, Apache harmony üzerine kurulu java-uyumlu kütüphaneler ihtiva eden uygulama iskeleti üzerinden çalışır.Android, derlenmiş java kodunu çalıştırmak için dinamik çevirmeli (JIT) Dalvik sanal makinasını kullanır ve cihazların fonksiyonerliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcı-geliştirici çevresine sahiptir.Geliştiriciler genellikle java dilinde yazarlar.güncel olarak 250000 kadar uygulama Android için mevcuttur.

alıntı
  2. Android telefonlar çok kişi tarafından tercih ediliyor
  3. Misafir

Misafir Misafir

peki android olmazsa ne olur oyunlar için ne gibi bir faydası vardır
  4. Misafir

Misafir Misafir

Samsung s5660 Galaxy Gio en iyi android bana sorarsanız.
  5. Misafir

Misafir Misafir

beyler bi arkaşım var andoroide dioki hızlandırıcı dd saallak:D
  6. emulatoru adam olmus diyorlar en sonunda.
  7. Misafir

Misafir Misafir

8. Misafir

Misafir Misafir

ArkadaŞlar samsung s3353 androİd mİ ?
  9. benim için ipad ve ios birlikteliği dışında pek bir rakibi yoktur.
  10. Misafir

Misafir Misafir

güzel bir şey bu modeli hep severim
  11. Misafir

Misafir Misafir

Arkadaşlar ben Sony Ericsson-Live walkman almayı düşünüyorum.Çok iyi diyorlar.Size de tavsiye ediyorum Ayrıca bu ilk telefonum olucak.Android olması da beni telefona daha çok bağlıyorr >.< :rolleyes:
  12. Misafir

Misafir Misafir

yani şimdi ne demek oluyo açıklayın bi da
  13. Fikret456

Fikret456 Misafir

Galaxy Ace 5830İ ALMAYI DÜŞÜNÜORUM
    android telefonların babası bnce en önemlisi benım için flashı olmazsı :)
  14. tam benim telefon modellerınden
  15. Android şu anda en iyi işletm sistemi
  16. Misafir

Misafir Misafir

arkadaslar bende samsung galaxy mini var telefon guzel :eek: ama keske daha çok oyun olsa ama adobe flash player indiremiyosun cihazin surumune gore degil ama bbir tek yeri guzel hd resimler seçe biliyon kaldin yerden devam ediyon atiyorum google girdim ama sebeke gidince ayarlar dan wifi ye girip wifiyi bulup bida internete giriyo google dasin:cool:guzel telefon ekranida buyuk
  17. Misafir

Misafir Misafir

android olmasa telefon dene bişede olmaz amk en iyi android apple vardır cünkü aple destleyo;):D:p:eek::):(:rolleyes::eek::cool:
  18. Misafir

Misafir Misafir

19. Misafir

Misafir Misafir

20. Androit telefonlar çok akıllı

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. android telefon özellikleri

,
  2. android telefonların özellikleri

,
  3. android özelliği nedir