Altını Islatan Çocuğa Nasıl Yaklaşılmalıdır?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Kimi zaman tuvalet eğitimini vermenize rağmen çocuğunuzda alt ıslatma problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda çocuğunuza nasıl yaklaşacağınızı bilmiyorsanız işte size birkaç öneri:

*Öncelikli olarak sabırlı ve sakin olmalısınız.

*Durum nedeni olarak fizyolojik mi yoksa psikolojik kökenli bir neden olduğu konusunda ilgili araştırma yapılmalıdır.

*Sorun böbrek ya da idrar yolu enfeksiyonu gibi nedenlerden kaynaklı ise gerekli tedavi yöntemlerinden yararlanılmalıdır. Eğer böyle bir sorun yoksa zamanla bu durum düzelecektir.

*Bu sorun hem sizin hem de çocuğunuz için önemli olduğu için çocuğunuzu karşınıza alıp karşılıklı konuşmalısınız. Bu sorunu beraber aşabilirsiniz. Çocuğunuzla güzel ilişkiler kurmak ona güven verecektir.

*Altını ıslatan çocuğunuza kızmak ya da onu küçültücü ithamlarda bulunmak durumda daha çok gerilemeye neden olacaktır. Bu nedenle bu konuyu asla alaya almayın. Ona sert davranıp bir yarış atı misali diğer yaşıtları ile asla karşılaştırmayın.

*Çocuğunuzu geceleri uyandırıp 2- 3 saatte bir tuvalete götürmelisiniz.

*Kuru kalktığı günler onu ödüllendirebilirsiniz.

*Aile içi çatışmalar, şiddetli ve tartışmalı ortamlardan uzak durmalısınız.

2. Murat

Murat Yönetici

Ben altımı ıslattığım da anneciğim yatağı dama serer sergi yapardı :)

3. Netice

Netice Yeni Üye

Benim kızın gece kalkacak hali olmayınca eli ile popişine vuruyor bende hemen kaldırıyorum çocuklarda olağan şeyler bunlar.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş