Almanların En Meşhur Yemeği

Konu, 'Dünya Mutfakları' kısmında kiraz tarafından paylaşıldı.

1. k

kiraz Yeni Üye

Almanların En Meşhur Yemeği Hangisi
    Almanların En Ünlü Yemeği Nedir

Alman mutfağı, bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Bazı bölgelerin mutfak kültürü; Avusturya ve İsviçre'ninkine benzerdir.
    Alman mutfağının en ünlü yemeklerini domuz etinden yapılan yemekler oluşturmaktadır. Domuz eti Alman mutfağının vazgeçilmezlerindendir.

En popüler sebzeler patates, lahana, havuç, şalgam, ıspanak ve fasülyedir.

Alman yemekleri nadiren acı ve baharatlıdır en popüler baharatlar maydanoz, defne, kekik, frenk soğanı, karabiber (çok az miktarda), ardıç meyvası ve kimyon'dur. Yılbaşı zamanlarında yapılan tatlı keklerde ve bazende sosislerin hazırlanmasında çoğunlukla kakule, anason tohumu ve tarçın kullanılır fakat bu baharatların Alman yemeklerinde kullanımı ise çok nadirdir. Reyhan, adaçayı, keklik otu ve kırmızı biber gibi diğer baharat ve otlar da son zamanlarda popülerlik kazanmaktadır.

Ülke çapında pasta ve turta bakımından bir çok çeşit bulunmaktadır, en fazla tercih edileni ise taze meyvalardan yapılanlarıdır. Elma, erik, vişne ve çilek düzenli olarak pastalarda kullanılan meyvalardır. Quark peynirinden yapılan Cheesecake oldukça popülerdir. Schwarzwälder Kirschtorte kirazdan yapılan yine oldukça bilindik bir pastadır. Alman çöreği (deliksizdir), marmelatlı veya diğer tatlı dolgularla yapılan mayalı hamur toplarıdır ve bölgeden bölgeye değişmekle birlikte çoğunlukla Berliner, Pfannkuchen, Kreppel veya Krapfen isimlerini almaktadır.

2. e

esra erol Misafir

bune ya domuz etini yiyorlar ya iğrenç iğrenç bizim yemeklerimiz daha iyi ya ben bide almanların güzel yemekleri vardır diye diyordum. diğer yemekleride hiç beğenmedim. Almanyalılara acıyorum ya gerçekten acıyorum böyle yemeklerde olmaz ki... ben oraya gittiğimde ordaki yemekleri hiç yemezdim aç kalırdım daha iyi ourdu bence bu yemekleri beğense beğense ancak iki kişi beğenir

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş