Albert Einstein Buluşları nedir

Konu, 'Liseler ve İlköğretim' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

1. Albert Einstein Buluşu
    Einstein neyi icat etti
    Albert Einstein Buluşları nedir

Einstein 'ın en önemli buluşu Atom dur.

Albert Einstein Fizik alanındaki çalışmaları modern bilimi büyük ölçüde etkiledi. Kendisi özellikle zaman ve uzay için düzenlenmiş bağlılık (izafiyet) teorisiyle tanındı.

Bu teori üç bölüme ayrılır:
    Newton mekaniğinin yasalarını değiştiren ve kütle ile enerjinin eşdeğerli olduğunu öne süren sınırlı bağlılık (1905);

eğrisel ve sonlu olarak düşünülen dört boyutlu bir evrene aitçekim teorisini veren genel bağlılık (1916);

elektro-manyetizma ve yerçekimini aynı alanda birleştiren daha geniş kapsamlı teori denemeleri.

Einstein ilk iki teorinin geçerliliği atom fiziği ve astronomi alanında yapılan deneylerle çok başarılı bir biçimde sınanmıştır; çağdaş fiziğin temel taşları arasında yer alırlar.Söylediği güzel bir söz vardır "Ben atomu iyi bir şey için keşfettim insanlar atomla birbirlerini öldürüyorlar"
  2. Misafir

Misafir Misafir

daha fazla yokmu?
  3. Atom bombası bu sayede var
  4. Einstein 'ın en önemli buluşu Atom dur.
  5. Albert Einstein ne kadar gıcık hoşa gitmeyen şey varsa onu icad etmiş:)
  6. Einstein ilk iki teorinin geçerliliği atom fiziği ve astronomi alanında yapılan deneylerle çok başarılı bir biçimde sınanmıştır; çağdaş fiziğin temel taşları arasında yer alırlar.Söylediği güzel bir söz vardır "Ben atomu iyi bir şey için keşfettim insanlar atomla birbirlerini öldürüyorlar"
  7. Misafir

Misafir Misafir

:mad:kısaaaaaaaaaa olsun ama kısa diğerlerine göre:p:p
  8. isimsiz beyza

isimsiz beyza Misafir

yyaa ödev var sosyalden 5.ci sınıf başka yokmu
  9. Çok başarılı bir bilim adamı ötesi yok :)
  10. tantana

tantana Misafir

aynn bnimde var bnde 5. sınıfım offffffff
  11. sena tokaç

sena tokaç Misafir

bir yerde uzun bilgi bir yerde kısa bilgi hiç bir şey anlamadım
  12. Misafir Üye

Misafir Üye Misafir

aynştan şöyle bi formül yapmışşş ; bi kalem atıldığında ışık hızında giderse fırlatabilirsek duvarı delip diğer tarafa geçiyor
  13. rümeysa

rümeysa Misafir

en kolay soruları soruyorlar

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. einstein buluşları

,
  2. aynştayn buluşları